استفاده از ترفندی خاص برای بردن توپ طلای جام جهانی

استفاده از ترفندی خاص برای بردن توپ طلای جام جهانی

دیگو فورلان توانست در جام جهانی آفریقای جنوبی با توپی که خیلی ها از آن شکایت داشتند دست به یک شاهکار حسابی بزند.

به گزارش انین، زمانی که آدیداس توپ رسمی جام جهانی 2010 یعنی جابولانی را معرفی کرد، بسیاری از دروازه بانان آن را آزمایش کردند و شروع به شکایت کردند. ژولیو سزار، دروازه بان برزیل گفت: کیفیت توپ طوری است که انگار آن را از یک سوپرمارکت خریدید.

جانلوییجی بوفون ایتالیایی نیز گفت: توپ جدید کیفیت بدی دارد. من فکر می کنم شرم آور است که در چنین رقابت مهمی که ستاره های زیادی در آن حضور دارند، با چنین توپی فوتبال بازی کنیم.

لوییس فابیانو، مهاجم برزیلی درباره اینکه دقیقاً چه چیزی جابولانی را منحصر به فرد کرده است گفت: این توپ بسیار عجیب است و به طور ناگهانی مسیرش تغییر می کند و این باورنکردنی و بسیار بد است.

در حالی که خیلی از بازیکنان از جابولانی شکایت می کردند، یکی از بازیکنان حاضر در جام جهانی متوجه شد که می تواند از ویژگی های این توپ برای خودش به بهترین شکل ممکن استفاده کند. این بازیکن دیگو فورلان، کاپیتان تیم ملی اروگویه بود. چند ماه قبل از شروع جام جهانی، فورلان که در آن زمان برای اتلتیکو بازی می کرد، از تیم جابولانی خواست به مادرید بروند و تمرینات سختی را با این توپ آغاز کرد.

سباستین آبرو، مهاجم پیشین اروگویه گفت: سه ماه قبل از جام جهانی، فورلان از آدیداس خواست تا توپ های جابولانی را برای او ارسال کند. پس از تمرین، دیگو تنها می ماند و تمرین شوتزنی می کرد.

به گزارش اسپورت 24، در جام جهانی، اروگویه از گروه صعود کرد و به نیمه نهایی نیز رسید و فورلان در طول مسابقات پنج گل به ثمر رساند و به عنوان بهترین بازیکن شناخته شد و توپ طلا را کسب کرد.

جابولانی در حداقل سه گل فورلان در آفریقای جنوبی نقش داشت.

گل از داخل محوطه جریمه مقابل آفریقای جنوبی، گل از روی یک ضربه ایستگاهی مقابل غنا و گل مقابل هلند در نیمه نهایی همه با شوت های راه دور پیچیده ای که دیگو با دقت آن ها را آماده کرده بود، به ثمر رسید.

فورلان درباره موفقیتش در این دوره گفت: هیچ رازی وجود ندارد. تمرین زیاد، تمرین زیاد و تمرین بیش تر. من خوش شانس بودم و جابولانی هم با من خیلی خوب رفتار کرد و من با این توپ خیلی خوب کنار آمدم.

پایان خبر انین

استفاده از ترفندی خاص برای بردن توپ طلای جام جهانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استفاده از ترفندی خاص برای بردن توپ طلای جام جهانی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استفاده از ترفندی خاص برای بردن توپ طلای جام جهانی"، کلیک کنید.