اسکات ریتر: عملیات اخیر یک پیروزی نظامی و سیاسی برای ایران بود

اسکات ریتر: عملیات اخیر یک پیروزی نظامی و سیاسی برای ایران بود

به گزارش انین، اسکات ریتر ادامه داد: ایران با عملیات موشکی-پهپادی اخیر خود علیه اراضی اشغالی تا حد زیادی توانایی های بازداندگی اش را ارتقا بخشید و البته پیام های روشنی را به رژیم اسراییل و نزدیکترین متحد آن یعنی دولت آمریکا فرستاد. از این به بعد، صهیونیست ها در حمله به مواضع ایران در سطح منطقه و یا هر جای دیگر جهان باید بسیار سنجیده تر فکر کنند.

این تحلیلگر افزود: جالب است که صهیونیست ها در سال های اخیر بارها رزمایش های مختلفی را برگزار کرده بودند و در قالب آن انواع و اقسام حملات به اراضی اشغالی را شبیه سازی کرده بودند. با این حال، ایران با عملیات اخیر خود واقعیت های سختی را به اسراییل یادآور شد و محدودیت های این رژیم را نیز برجسته سازی کرد.

به گزارش انین، اسکات ریتر با اشاره به اینکه در سال های گذشته سیاستمداران زیادی در اراضی اشغالی به سامانه های پدافندی این رژیم افتخار می کردند، افزود: با این حال اکنون هر آنچه آنها به آن تکیه داشتند با حمله ایران از بین رفته است. کافی است حمله ای را در آینده تصور کنیم که در قالب آن نیروهای مقاومت در منطقه به همراه ایران، اراضی اشغالی را با صدها موشک و پهپاد هدف قرار دهند. قطعا این اقدام ضربات راهبردی را به رژیم اشغالگر قدس تحمیل خواهد کرد. اکنون اسراییل به خوبی فهمیده که باید بهای سنگینی را به واسطه تقابل و حمله به منافع ایران پرداخت کند.

اسکات ریتر در ادامه خاطرنشان کرد: ایران آغازگر زنجیره تنش ها و درگیری ها نبود بلکه رژیم اسراییل در حمله ای تروریستی ساختمان کنسولگری این کشور در دمشق را هدف قرار داد و از این رو، حمله موشکی-پهپادی اخیر ایران به اسراییل واکنشی به این اقدام مجرمانه بود که البته اصول حقوق بین الملل نیز قویا از این عملیات ایران حمایت می کنند.

ریتر با اشاره به ماهیت تروریستی رژیم صهیونیستی ادامه داد: رژیم اسراییل تاکنون بارها دست به اقدامات تروریستی علیه ایران زده و مثلا دانشمندان هسته ای و شماری از نیروهای نظامی این کشور را ترور کرده است. برخلاف بسیاری از تحلیلگران مخالف با ایران، من مایلم به این مسیله اشاره کنم که ایران در ماه های گذشته دستاوردهای دیپلماتیک زیادی را کسب کرده و این موفقیت ها صرفا معطوف به حوزه نظامی و امنیتی نیست. عضویت ایران در بریکس و سازمان همکاریهای شانگهای، نمودهای عینی اقدامات و تلاش های ایران درحوزه فعالیت های دیپلماتیک هستند که می توانند دستاوردهای اقتصادی قابل توجهی را نیز برای این کشور به همراه داشته باشند.

ریتر تاکید کرد: ایران به هیچ عنوان رفتارهای تهاجمی از خود نشان نداده و از طرفی هم نمی تواند در برابر اقدامات تجاوزکارانه اسراییل و آمریکا دست روی دست بگذارد و تماشاگر باشد. ایران سال ها خویشتنداری نشان داده چون به دنبال جنگ و تنش نبوده بلکه دنبال صلح و ثبات است با این حال، همانطور که گفتم باید در برابر تجاوز طرف های مقابل و دشمن با خود، حرکتی را انجام دهد. واکنشی که خود ایجاد صلح و ثبات می کند.

اسکات ریتر با اشاره با اینکه ایران در جریان حمله اخیر به اراضی اشغالی، یک واکنش سنجیده و دقیق را از خود نشان داد، افزود: این کشور پیام های مد نظرش را به طرف های مخالف با خود مخابره کرد. جالب است که ایران پنج ساعت هم به طرف اسراییلی و متحدانش وقت داد تا آماده حمله و عملیات تهران شوند.

اسکات ریتر گفت: ایران به نحوی هوشمندانه، کاری کرد که ناتوانی صهیونیست ها در دفع حمله این کشور به اراضی اشغالی آشکار شود. آمریکا، انگلیس، فرانسه و اردن، همگی مجبور شدند به کمک رژیم اشغالگر قدس بیایند. موضوعی که پالس های معناداری از ضعف را از سوی رژیم صهیونیستی صادر و مخابره می کند.

این تحلیلگر در پایان عنوان کرد: ایران به همه ثابت کرد که اسراییل به تنهایی هیچ عددی نیست و نیاز به کمک های متحدان غربی اش دارد. اکنون همه می دانند که ایران در زمان حساس و بحرانی، توانمندی هایی دارد که می تواند هزینه های سنگینی را به دشمنان این کشور تحمیل کند. به نظر من ایران با عملیات اخیر خود علیه اراضی اشغالی، پیروزی نظامی و سیاسی قابل توجهی را به دست آورد.

310310

اسکات ریتر: عملیات اخیر یک پیروزی نظامی و سیاسی برای ایران بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسکات ریتر: عملیات اخیر یک پیروزی نظامی و سیاسی برای ایران بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسکات ریتر: عملیات اخیر یک پیروزی نظامی و سیاسی برای ایران بود"، کلیک کنید.