افزایش ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه تولید پانسمان های سوختگی

افزایش ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه تولید پانسمان های سوختگی

رییس اداره تولید و ثبت ملزومات تخصصی پزشکی سازمان غذا و دارو از افزایش ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه تولید پانسمان های سوختگی و کاهش واردات این محصولات خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری انین،  ابوالفضل اله بخشی درباره میزان تولیدات داخلی لوازم موردنیاز بیماران سوختگی گفت: *مطابق اطلاعات سامانه های وزارت بهداشت، میزان تولید و برچسب گذاری صورت گرفته از سوی شرکت های تولیدکننده، حدود 550 هزار عدد باند سوختگی، 888 مورد باند استریل سوختگی، بیش از 21 هزار مورد پانسمان های سوختگی و بیش از 685 هزار عدد گاز وازلینه سوختگی استریل است.

وی افزود: پانسمان های پزشکی باتوجه به  تنوع و کاربردهای مختلف محصولات در شاخه های متعدد امکان ثبت، تایید و نیز استفاده برای بیماران سوختگی را دارد؛ به عنوان مثال کالای پانسمان ضدباکتری یا نانو نقره و غیره امکان استفاده در سوختگی را نیز دارد و دراین خصوص نوع استفاده از پانسمان های مختلف بر اساس تجربه پزشک مشخص و تجویز می شود.
 رییس اداره تولید و ثبت ملزومات تخصصی پزشکی بزن اظهار کرد: باتوجه به تاسیس و فعالیت شرکت های دانش بنیان متعدد در سال های اخیر، ضمن کاهش وابستگی به واردات، میزان تولید این پانسمان ها مطابق با میزان استفاده قابل افزایش است. 

 الله بخشی درمورد پوشش بیمه ای اقلام مورداستفاده برای بیماران سوختگی، تصریح کرد: افزایش کالاهای سبد بیمه مرتبط با شورای عالی بیمه و سازمان های بیمه گر و با لحاظ بودجه و اعتبارات این سازمان ها بوده و پیشنهاد و پیگیری سازمان غذا و دارو این است که باتوجه به لزوم کاهش پرداخت از جیب بیماران، حداکثر حمایت های بیمه ای دراین خصوص اعمال شود.

افزایش ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه تولید پانسمان های سوختگی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه تولید پانسمان های سوختگی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه تولید پانسمان های سوختگی"، کلیک کنید.