امنیت پایدار در آذربایجان غربی حاکم است – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

امنیت پایدار در آذربایجان غربی حاکم است - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انین، محمدصادق معتمدیان عصر پنجشنبه در جمع مردم شهرستان چایپاره، دولت سیزدهم را دولت مردمی دانست و افزود: دولت سیزدهم توجه ویژه ای به روند توسعه و آبادانی آذربایجان غربی دارد و در همین راستا رییس جمهور تاکنون سه سفر به استان آذربایجان غربی داشتند که در سفر هیات دولت به استان 50 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پیشرفت و آبادانی استان در بخش عمرانی و اقتصادی مصوب شد که این میزان اعتبار بیشترین اعتبار در میان استان های کشور بود.

وی ادامه داد: در سفر دور دوم ریاست جمهوری و هیات دولت به آذربایجان غربی، پیگیری تامین اعتبار برای اجرای کامل برخی از مصوبات گذشته و تامین اعتبار برای اجرای پروژه های جدید خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به تاکید دولت سیزدهم بر اتمام پروژه های نیمه تمام در جهت امیدآفرینی در بین مردم، خاطرنشان کرد: بیش از 5 هزار پروژه با اعتبار 45 هزار میلیارد تومان از ابتدای دولت تاکنون در استان تکمیل شده و به بهره برداری رسیده است که این رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.

استاندار آذربایجان غربی به احداث سالیانه 150 کیلومتر جاده در استان در دولت سیزدهم نیز اشاره کرد و افزود: با وجود تحریم های ظالمانه و شرایط اقتصادی کشور و افزایش هزینه های عمرانی، شاهد رشد 15 برابری احداث جاده های اصلی و فرعی نسبت به گذشته در آذربایجان غربی هستیم.

معتمدیان همچنین آذربایجان غربی را یکی از استان های امن کشور معرفی کرد و یادآور شد: با اقتدار نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، امنیت پایدار در کشور و بخصوص آذربایجان غربی حاکم شده که زمینه ارتقای شاخص های توسعه و پیشرفت و آبادانی را در استان فراهم کرده است.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اخیر با وجود توطیه های دشمنان، افزود: چایپاره یکی از شهرستان های با مشارکت بالا در انتخابات در آذربایجان غربی بود که نشانگر پای کار بودن و حمایت قاطعانه مردم استان از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

استاندار آذربایجان غربی به استفاده از تمامی ظرفیت ها برای خدمات رسانی شایسته به مردم استان نیز اشاره و اظهار کرد: در دور اول سفر شهرستانی بهچایپاره، بیش از 90 مصوبه داشتیم که اجرای آن 62 درصد پیشرفت داشته و با تخصیص اعتبارات، تمامی مصوبات تا هفته دولت و دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه شهرستان چایپاره در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان پیشتاز بوده است، خاطرنشان کرد: 135 هکتار اراضی به شهر قره ضیاالدین الحاق یافته و زمین 1 هزار و 200 نفر از واجدین شرایط نهضت ملی مسکن آماده ارایه بوده و با آماده سازی زیرساخت ها، ظرفیت ایجاد 2 هزار و 500 واحد فراهم شده است.

وی در ادامه تثبیت جمعیت روستایی را از رویکردهای دولت سیزدهم معرفی کرد و افزود: تامین آب شرب سالم و بهداشتی از مطالبات بحق مردم بوده و در قالب پروژه شهید امینی، به 106 روستا در سه شهرستان آبرسانی خواهد شد که از این تعداد 46 روستا در شهرستان چایپاره قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی به ضرورت ارتقای سرانه بهداشت و درمان نیز اشاره کرد و افزود: روند احداث بیمارستان 96 تخت خوابی با جذب اعتبارات لازم در سفر پیش روی ریاست جمهوری به استان، با سرعت در شهرستان چایپاره تداوم خواهد یافت.

معتمدیان با تاکید بر اهمیت بهبود سرانه فضای آموزشی شهرستان چایپاره، افزود: از 56 کلاس درس مصوب شده برای ساخت در این شهرستان، 18 کلاس به بهره برداری رسیده و 36 کلاس در حال احداث می باشد و ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در قره ضیاالدین نیز در دستور کار سفر امروز است.

وی نهضت گازرسانی را از اقدامات ارزشمند جمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: به بیش از 86 درصد از روستاهای استان گازرسانی شده و به 4 روستا نیز امروز در چایپاره گازرسانی شد و تا پایان دولت سیزدهم، تمامی روستاهای بالای 20 خانوار این شهرستان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

امنیت پایدار در آذربایجان غربی حاکم است – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امنیت پایدار در آذربایجان غربی حاکم است – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امنیت پایدار در آذربایجان غربی حاکم است – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.