امیرعبداللهیان: پاسخ ایران به صهیونیست ها متفاوت از گذشته خواهد بود

وزیر خارجه ایران گفت به کاخ سفید اعلام کردیم که اگر واشنگتن مرتکب خطای محاسباتی شود و در حمایت از رژیم صهیونیستی وارد صحنه نبرد شود، واکنش ایران قاطع خواهد بود و چنانچه رژیم اسراییل پاسخی به دفاع مشروع ما بدهد، پاسخ بعدی ما فوری، قطعی و گسترده خواهد بود.

به گزارش انین، متعاقب پاسخ قاطع و دفاع مشروع جمهوری اسلامی ایران در واکنش به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی در 13 فروردین ماه 1403 به ساختمان بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق که منجر به شهادت هفت تن از مستشاران ارشد نظامی کشورمان شد، ظهر روز یکشنبه 26 فروردین ماه نشستی توجیهی و تبیینی با حضور سفرا، کارداران و روسای نمایندگی های بین المللی مقیم تهران در محل وزارت امور خارجه کشورمان برگزار شد .

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نشست ضمن تشکر از حضور سفرا و روسای نمایندگی های مقیم در تهران در این نشست اظهار کرد: در 6 ماه گذشته همه ما شاهد جنایات ترکیبی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و کرانه باختری بوده ایم. علاوه بر آن، رژیم اسراییل بارها در عملیات های نظامی تروریستی، اماکن و مستشاران رسمی نظامی کشورمان را که به دعوت دولت سوریه برای ماموریت مبارزه با تروریسم در این کشور حضور داشتند، هدف حملات تروریستی خود قرار داده است.

وی با اشاره به خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران در خلال 6 ماه گذشته و با در نظر گرفتن شرایط منطقه و در راستای عدم افزایش تنش ها در منطقه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی در جدیدترین مورد، دست به اقدام تروریستی و گستاخانه از بلندی های جولان با استفاده از جنگنده های اف-35 و موشک های ساخت ایالات متحده آمریکا علیه بخش کنسولی و اقامتگاه سفیر کشورمان در دمشق زد که منجر به ویرانی ساختمان و شهادت هفت مستشار نظامی رسمی ایران دارای گذرنامه دیپلماتیک و در حال ماموریت رسمی مبارزه با تروریسم و 6 شهروند سوریه از جمله یک زن و فرزندش شد.

امیرعبداللهیان: پاسخ ایران به صهیونیست ها متفاوت از گذشته خواهد بود

امیرعبداللهیان افزود: ما به ادامه پیگیری ها در چهارچوب روند حقوقی و بین المللی ادامه دادیم و در این راستا نشست شورای امنیت به درخواست روسیه برگزار شد، اما سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه مانع از آن شدند که حتی یک بیانیه حداقلی در شورای امنیت سازمان ملل متحد در محکومیت اقدام رژیم صهیونیستی در حمله نظامی علیه اماکن و افراد دارای مصونیت دیپلماتیک صادر شود.

وی اقدام شب گذشته جمهوری اسلامی ایران را در چارچوب ماده 51 منشور ملل متحد، حق دفاع مشروع و حمایت از امنیت و منافع ملی جمهوری اسلامی در برابر تجاوز مسلحانه خارجی دانست.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  با اعلام اینکه اقدام ما با هدف دفاع مشروع و تنبیه رژیم متجاوز اسراییل بود، افزود: در این عملیات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با محاسبات دقیق و استفاده از پهپاد و موشک های هدایت شونده و دقیق، پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی و مرکز اطلاعاتی این رژیم برای هدایت عملیات های 6 ماه گذشته از جمله عملیات اخیر علیه سفارت کشورمان در دمشق را هدف قرار داد.

امیرعبداللهیان افزود: پیش از پاسخ نظامی، به همسایگان و دوستان خود اطلاع دادیم که پاسخ ما در قالب دفاع مشروع، قطعی و مسلم است، لیکن ما امنیت همسایگان و امنیت منطقه را امنیت جمهوری اسلامی ایران می دانیم و هدف ما در دفاع مشروع، صرفا تنبیه رژیم متجاوز اسراییل است و ما به دنبال توسعه تنش در منطقه نیستیم، اما نسبت به احتمال استفاده ایالات متحده از حریم هوایی و سرزمینی این کشورها برای دفاع و حمایت جانبدارانه از تل آویو هشدار دادیم.

امیرعبداللهیان: پاسخ ایران به صهیونیست ها متفاوت از گذشته خواهد بود

وی تاکید کرد: در پیام خود به کاخ سفید اعلام کردیم که اگر واشنگتن مرتکب خطای محاسباتی شود و در حمایت از رژیم صهیونیستی وارد صحنه نبرد شود، واکنش جمهوری اسلامی ایران قاطع خواهد بود و چنانچه رژیم اسراییل پاسخی به دفاع مشروع ما بدهد، پاسخ بعدی ما به رژیم صهیونیستی فوری، قطعی و گسترده خواهد بود.

امیرعبداللهیان خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از توسعه جنگ در منطقه استقبال نمی کند، اما معادله ما در پاسخ به رژیم صهیونیستی از این به بعد متفاوت خواهد بود و چنانچه منافع ما در منطقه توسط رژیم صهیونیستی تهدید شود و تعرضی به منافع ما ایجاد شود، پاسخ جمهوری اسلامی ایران متفاوت از گذشته خواهد بود.

پایان خبر انین

امیرعبداللهیان: پاسخ ایران به صهیونیست ها متفاوت از گذشته خواهد بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرعبداللهیان: پاسخ ایران به صهیونیست ها متفاوت از گذشته خواهد بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرعبداللهیان: پاسخ ایران به صهیونیست ها متفاوت از گذشته خواهد بود"، کلیک کنید.