انتشار 2 کتاب تاریخی – انین

کتاب های «از آتروپاتن باستان تا آذربایجان و کردستان» نوشته عباس جوادی و «جنگ سرد روم و پارت» نوشته جان پوارو به تازگی منتشر شده اند.

به گزارش انین، «از آتروپاتن باستان تا آذربایجان و کردستان: بخش هایی از تاریخ کهن ایران» نوشته عباس جوادی در 170 صفحه با شمارگان 330 نسخه و قیمت 175 هزارتومان در انتشارات مروارید عرضه شده است.

در پشت جلد کتاب نوشته شده است: «آتروپاتن»، که ریشه نام آذربایجان است، فراتر از 2500 سال پیش در سلسله ماد به نام منطقه ای شامل ناحیه های آذربایجان و کردستان اطلاق می شد که پس استقرار سلسله هخامنشی همچنان به عنوان یک ساتراپ مهم به همین نام باقی ماند. این منطقه در استمرار خود تا زمان ساسانیان مانند «دیگ» درهمجوشی از طایفه ها، زبان ها و آیین های پیشاایرانی و سپس ایرانی، و نیز برخی اقوام همسایه به نظر می رسید و ایرانیان آذری و ایرانیان کُرد، از مهم ترین ساکنان آن محسوب می شدند.

در کتاب حاضر، مولف پس از سال ها پژوهش در تاریخ این منطقه و با بهره یابی از مهم ترین منابع علمی به زبان های مختلف نشان می دهد که نیاکان منطقه آذربایجان و کردستان در طی قرن های متوالی در کنار هم زیسته اند و ترکیب به اصطلاح «قومیِ» آن ها در هر دوره تاریخی مختلط تر از پیش شده و با وجود برخی تغییرات، اصل و گوهرشان یکی بوده است.

انتشار 2 کتاب تاریخی

همچنین «جنگ سرد روم و پارت: سیاست خارجی دودمان ژولیو _ کلودیوسی در قرن اول میلادی و سالنامه های تاسیتوس» نوشته جان پوارو با ترجمه کامیاب شهریاری در 432  با شمارگان 330 نسخه و قیمت 390 هزار تومان در نشر یاد شده راهی بازار کتاب شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: «اشکانیان، که در جهان غربی به نام پارتی ها شناخته می شوند، یکی از عمده ترین حکمرانان منطقه غرب آسیا و آسیای میانه بودند و حکومت شان در عصری بسیار طولانی از سال 247 قبل از میلاد تا سال 224 میلادی دوام آورد. رقیب اصلی سلسله اشکانیان، رومی ها محسوب می شدند و این دو امپراتوری دوره های مختلف جنگ و آشتی را پشت سرگذاشتند.

 کتاب حاضر، تحقیق جامعی است مشتمل بر تجزیه و تحلیل تاریخی از تعاملات رومی – پارتی در اواخر دوران جمهوری روم و اوایل دوره بعد. در قسمت دوم این پژوهش نیز قسمت های شرقی یا «قطعه های پارتی» در سالنامه های تاسیتوس، تاریخ نگار سرشناس و برجسته روم، با جزییات دقیق بررسی می شود.

انتشار 2 کتاب تاریخی

پایان خبر انین 

انتشار 2 کتاب تاریخی – انین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار 2 کتاب تاریخی – انین" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار 2 کتاب تاریخی – انین"، کلیک کنید.