انتقاد چین از تشدید مقررات صادرات تراشه آمریکا

انتقاد چین از تشدید مقررات صادرات تراشه آمریکا

چین با انتقاد از تشدید قوانین آمریکا در زمینه صادرات نیمه رساناها، اعلام کرد این قوانین موانع بیشتری را برای تجارت و ابهامات بیشتری در صنعت تراشه، ایجاد کرده است.

به گزارش انین، دولت بایدن هفته گذشته با هدف سخت تر کردن دسترسی چین به تراشه های هوش مصنوعی و ابزارهای ساخت تراشه، در قوانین بازنگری کرد که در راستای اقدامات گسترده تر برای محدود کردن صنعت تراشه سازی چین به دلیل نگرانی های امنیت ملی است.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا، مفهوم امنیت ملی را گسترش داده، خودسرانه قوانین را بازنگری کرده و اقدامات کنترلی را تشدید کرده است و همچنین ابهامات زیادی را برای صنعت نیمه رسانای جهانی به وجود آورده است.

این سخنگو در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت: این اقدام آمریکا، به طور جدی بر همکاری دوجانبه سودمند بین شرکتهای چینی و خارجی تاثیر گذاشته و به حقوق و منافع مشروع آنها لطمه می زند. چین قاطعانه با این امر مخالف است.

آمریکا در اکتبر گذشته، قوانینی را وضع کرد که صادرات به چین را ممنوع کرد و کسب و کار شرکتهایی نظیر انویدیا و AMD، تحت تاثیر این تنشها قرار گرفته است.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت: پکن آماده همکاری با همه طرف ها برای تقویت همکاری های سودمند متقابل و ارتقای امنیت و ثبات صنعت جهانی نیمه رسانا و زنجیره تامین است.

یک مقام وزارت بازرگانی آمریکا هفته گذشته به رویترز گفت: واشنگتن با مضاعف کردن تلاش برای جلوگیری از تقویت توانمندیهای تراشه سازی چین، از متحدان خود می خواهد شرکت های داخلی را از خدمات رسانی به ابزارهای خاص تولید تراشه برای مشتریان چینی، منع کنند.

پایان خبر انین

انتقاد چین از تشدید مقررات صادرات تراشه آمریکا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد چین از تشدید مقررات صادرات تراشه آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد چین از تشدید مقررات صادرات تراشه آمریکا"، کلیک کنید.