اگر شانه دردتان این علایم را دارد به عارضه شانه یخ زده دچار شده اید

اگر شانه دردتان این علایم را دارد به عارضه شانه یخ زده دچار شده اید

آفتاب نیوز :

سیامک مرادی، در رابطه با شانه یخ زده، اظهار کرد: شانه یخ زده یا شانه منجمد (frozen shoulder) عارضه ای است که با درد و خشکی و گرفتگی شانه همراه است.

وی با بیان اینکه علایم شانه یخ زده معمولاً به تدریج طی چند ماه یا چند سال تشدید می شود، افزود: بیمار مبتلا به این عارضه معمولاً ابتدا در دو تا نه ماه نخست دچار دردی می شود که به مرور تشدید یافته و متعاقب آن با خشکی و گرفتگی و درد شانه مواجه می کند.

این پزشک متخصص با بیان اینکه گرفتگی عضلات گردن و شانه به ویژه در موارد وخیم، بر توانایی انجام فعالیت های روزانه اثر می گذارد و گاهی بیمار اصلاً نمی تواند شانه یخ زده را حرکت دهد، تصریح کرد: فوق تخصص درد، کمک شایان توجهی را در مدیریت شانه یخ زده و درمان گرفتگی عضلات گردن ارایه می کند.

فوق تخصص درد با بیان اینکه تمرین های خاصی برای کشش شانه وجود دارد که با تشخیص پزشک متخصص قابل انجام است، گفت: در مراحل ابتدایی التهاب، تزریق کورتیکواسترویید می تواند بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد.

مرادی با بیان اینکه بیماری شانه یخ رده غالبا در افراد میانسال رخ می دهد و در زنان شایع تر است، خاطرنشان کرد: مبتلایان به دیابت، افرادی که باید شانه بند گردنی را برای طولانی مدت پس از آسیب یا جراحی ببندند.

این متخصص یادآور شد: افرادی که باید طولانی مدت به علت سکته مغزی یا جراحی، بی حرکت باقی بمانند و افراد دارای اختلالات تیرویید در معرض ابتلا به شانه یخ زده هستند.

اگر شانه دردتان این علایم را دارد به عارضه شانه یخ زده دچار شده اید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر شانه دردتان این علایم را دارد به عارضه شانه یخ زده دچار شده اید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر شانه دردتان این علایم را دارد به عارضه شانه یخ زده دچار شده اید"، کلیک کنید.