این مالکان مسکن معاف از مالیات می شوند

این مالکان مسکن معاف از مالیات می شوند

به گزارش خبرگزاری انین،اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با رادیو اقتصاد با بیان اینکه قانون تنظیم گیری در مجلس یازدهم تصویب شد گفت: هدف قانون تنظیم گیری بازار مسکن است و تمامی کنشگران بازار مسکن از جمله مشاوران املاک، مستاجران و مالکان بازار، بانک ها، شهرداری در این قانون نقش دارند و برای آنها برنامه و احکامی در نظر گرفته شده است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، وی افزود: برای بخشی از معاملات و دارایی های بازار مسکن که اثر گذار است احکامی در نظر گرفته شده و برای خانه های خالی و زمین های رها شده هم برنامه های را در دستور کار قرار داده ایم.

شاکری اظهار کرد: ابتدای هفته شورای عالی مسکن تشکیل جلسه داد و در این شورا سقف اجاره با توجه به نرخ تورم در مناطق مختلف و استان ها تعیین شد که این اقدام حاکی از آن است دولت اهتمام دارد بازار مسکن را کنترل کند.

وی بیان کرد:بخش اعظمی از قانون متکی به برنامه های کوتاه مدت است که طبق این قانون کنشگران بازار مسکن به سمت برنامه های تشویقی هدایت می شوند.

وی اظهار کرد: معافیت های مالیاتی برای مالکان واحدهای مسکونی در نظر گرفته می شود به طوری که اگر مالکان واحدهای های خود را دو یا سه ساله اجاره دهند و یا از سقف قیمتی در نظر گرفته شده کمتر اجاره بدهند از معافیت های مالیاتی 100 درصد بهره مند می شوند.

شاکری گفت: همچنین اگر مشاوران املاک تعرفه های خود را ثبت نکنند از تمامی اقدامات حقوقی منع می شوند و اگر پرداختی غیر از مبایعه نامه صورت گیرد تمامی حساب های تجاری آنها کنترل می شود.

220

این مالکان مسکن معاف از مالیات می شوند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این مالکان مسکن معاف از مالیات می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این مالکان مسکن معاف از مالیات می شوند"، کلیک کنید.