این مرد 181 بار خون اهدا کرده است

به گزارش انین، 24 خرداد ماه، برابر با 14 ژوین، به عنوان «روز جهانی اهدای خون» نامگذاری شده است و هر ساله ضمن گرامی داشت این روز، از تمام کسانی که در زمینه اهدا و انتقال خون و نجات جان انسان ها تلاش می کنند، قدردانی می شود. اهدای خون در زمینه نجات جان افراد در حوادث، عمل های جراحی، بیماری های خونی و … یک اقدام حیاتی و بسیار مفید به شمار می آید. این عمل هم چنین نوعی احساس رضایت درونی را به اهداکننده القا می کند؛ از این بابت که به فرد می فهماند چقدر در کمک به جامعه و نجات اعضای آن موثر است.

محمد امین جُنیدی جعفری، از اهداکنندگان برتر خون در کشور، به انین می گوید: «من اهدای خون را وظیفه ای برای خودم می دانم و از اواخر دهه پنجاه تا به امروز، هر سه ماه یک بار و در مجموع 181 مرتبه به مراکز انتقال خون مراجعه و خونم را اهدا کرده ام. تیر ماه امسال نیز برای بار صد و هشتاد و دوم این کار را خواهم کرد و تا زمانی که این امکان برایم مهیا باشد، دریغ نخواهم کرد.»

این مرد 181 بار خون اهدا کرده است

اهدای خون؛ یک لطف بی ریا

این سالمند 62 ساله، در بیان مهم ترین نکته عمل اهدای خون اینطور می گوید: «اینکه در مقوله اهدای خون هیچگونه «ریا» وجود ندارد، برای من نکته جالب توجهی است. یعنی اینکه من گیرنده خون را نمی بینم که خدای ناکرده بخواهم منتی بر سرش بگذارم، به او فخر بفروشم و بگویم خون من است که به شما تزریق می شود و در بدنتان جاری است. من هربار که خون می دهم، به این موضوع واقفم که ممکن است چهار نفر توسط خون منِ اهداکننده، احیا شوند؛ اما هرگز نسبت به این موضوع تکبر نورزیده ام.»

31 سفر استانی؛ 31 سفر عشق

جنیدی ضمن ابراز خرسندی از انجام این عمل انسان دوستانه، از تجربیات شیرینی که در طول این دوران رقم زده می گوید: «من از سال 1390 ایده تازه ای را در این زمینه اجرا کردم که شیرین ترین تجربه زندگی من است. بدین شرح که مرکز استان ها را به ترتیب حروف الفبا فهرست کردم و طی یک فرایند 9 ساله، با هزینه شخصی، به تمام 31 مرکز استانی سفر کردم و در آن مناطق خون اهدا کردم. فکر می کنم تنها کسی باشم که اهدای خون در کل مراکز اهدای خون استان ها را در کارنامه دارم و از این کار هم بسیار خرسندم. خوشحالم که خونم در تمام وطن در جریان است و حیات بخش جان های بسیاری است.»

این مرد 181 بار خون اهدا کرده است
منبع عکس: صفحه اینستاگرام آقای جنیدی

اهدای خون محدودیت سنی و سلامتی دارد

این اهداکننده که بیش از 40 سال است خون خود را به هموطنانش هدیه می کند، سلامت جسمانی و سن افراد را از فاکتورهای مهم اهدای خون می داند و عنوان می کند: «در راستای پروتکل های بهداشت و سلامت، هربار قبل از اهدا آزمایش هایی انجام می شود و در صورت وجود کوچکترین مشکلی، اهدای خون مجاز نخواهد بود. به لحاظ سنی هم محدودیت دارد؛ بازه سنی اهداکنندگان می بایست بین 18 سال تمام تا 65 سال باشد. من هم به شرط حیات این کار را تا جایی که ممکن باشد، ادامه خواهم داد. حتی اگر مقدور بود، بعد از 65 سالگی و تا زمانی که سلامتی و رمق در بدن دارم، خون اهدا خواهم کرد.»

او اضافه می کند: «من پیش از هر اهدا، آزمایشات لازم را می دادم و هربار در سلامت کامل بودم. به نظرم همین مورد پاداش عمل من در دنیاست؛ که به مدد الهی هرگز مشکلی برایم پیش نیامد که مانع از اهدای خونم شود.»

این مرد 181 بار خون اهدا کرده است
منبع عکس: صفحه اینستاگرام آقای جنیدی

«کارت اهدای عضو» به مثابه یک وصیت نامه/ ماجرای انتشار عکسی از یک سردخانه چطور به اهدای عضو لطمه زد؟/ این شهر رتبه نخست را در اهدای عضو دارد

47232

این مرد 181 بار خون اهدا کرده است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این مرد 181 بار خون اهدا کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این مرد 181 بار خون اهدا کرده است"، کلیک کنید.