بازار طلای جهانی به چراغ قرمز رسید

بازار طلای جهانی به چراغ قرمز رسید

قیمت طلا امروز پنجشنبه (30 مه) ثابت بود زیرا سرمایه گذاران منتظر قرایت نرخ تورم در ایالات متحده بودند که می تواند بینش بیشتری در مورد مسیر سیاست فدرال رزرو ارایه دهد.

به گزارش انین، هر اونس طلا پس از کاهش یک درصدی جلسه قبل، بدون تغییر در 2338 دلار و چهار سنت در هر اونس بود. طلای آمریکا با 0.2 درصد کاهش به 2358 دلار و 30 سنت رسید.

نظرسنجی فدرال رزرو نشان داد که فعالیت های اقتصادی ایالات متحده از اوایل آوریل تا اواسط ماه می به رشد خود ادامه داد، اما شرکت ها در بحبوحه تضعیف تقاضای مصرف کننده نسبت به آینده ضعیف تر شدند، در حالی که تورم همچنان با سرعت ملایمی در حال افزایش است. سرمایه گذاران در حال حاضر منتظر قرایت آوریل شاخص قیمت مصرف کننده هستند که در روز جمعه منتشر می شود.

طبق اعلام CME FedWatch Tool، شرط بندی معامله گران نشان دهنده شک و تردید فزاینده ای است که فدرال رزرو بیش از یک بار در سال 2024 نرخ بهره را کاهش خواهد داد و در حال حاضر با احتمال 61 درصد کاهش نرخ تا نوامبر قیمت گذاری می شود.

شمش به عنوان محافظ تورم شناخته می شود، اما نرخ های بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می دهد.

مقامات دولتی و صنعتی اعلام کردند که واردات نقره هند در چهار ماه اول سال از کل سال 2023 فراتر رفته است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با 0.2 درصد افزایش به 32.03 دلار در هر اونس رسید، پلاتین 0.5 درصد افزایش یافت و به 1040 دلار و 55 سنت رسید و پالادیوم با 1.3 درصد کاهش به 952.50 دلار رسید.

پایان خبر انین

بازار طلای جهانی به چراغ قرمز رسید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازار طلای جهانی به چراغ قرمز رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازار طلای جهانی به چراغ قرمز رسید"، کلیک کنید.