با مصرف این شش خوراکی احساس نشاط کنید

با مصرف این شش خوراکی احساس نشاط کنید

آفتاب نیوز :

با 6 خوراکی که عادت به خوردن آن ها موجب احساس نشاط بیشتر در فرد می شود آشنا شوید:

1. شکلات تلخ

شکلات تلخ با حداقل 60 درصد کاکایو نه تن ها احساس نشاط را افزایش می دهد بلکه بخش مهمی از آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدن برای مقابله با رادیکال های آزاد را تامین می کند و سطح بالای انرژی آن نیز در بازیابی توان بدن موثر است. مصرف شکلات تلخ همچنین جریان خون به مغز را تسهیل می کند که در نتیجه تاثیر خوبی در بهبود خلق وخو و قابلیت تمرکز دارد. براساس مطالعات خوردن 100 شکلات کاکایویی در هفته برای بهره مندی از این فواید کافی است. 

2. ماهی چرب

ماهی های چرب مانند سالمون جزء بهترین خوراکی ها در ایجاد نشاط هستند، زیرا حاوی اسید های چرب امگا 3 هستند که کلسترول را تامین می کنند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و التهابی را کاهش می دهند. مطالعات حاکی از آن است که ماهی ساردین با تحریک هورمون های شادی به بهبود خلق وخو کمک می کند. بررسی های دیگر نیز نشان می دهد مصرف خوراکی های سرشار از امگا 3 رفتار های تهاجمی در کودکان را کاهش می دهد و به عنوان تنظیم کننده هیجانات عمل می کنند. مقدار بالای ویتامین B12 در ماهی ساردین تولید سروتونین که ناقل عصبی احساس شادی است را افزایش می دهد. 

3. اسفناج

اسفناج حاوی فیبر و بسیاری از ریزمغذی های ضروری برای بازیابی توان بدن و پیشگیری از بروز بیماری های مختلف است. برگ های اسفناج مقدار بالایی اسیدفولیک دارد که به کاهش احساس خستگی و افسردگی کمک می کند. این سبزی همچنین بخشی از نیاز بدن به منیزیوم را تامین می کند که در تسهیل تعادل سطح سروتونین و آندورفین موثر است و احساس نشاط را افزایش می دهد. 

4. روغن زیتون

علاوه بر اینکه روغن زیتون به عنوان منبع چربی مفید شناخته می شود در تقویت خلق وخو نیز موثر است، زیرا آنتی اکسیدان های آن به سلامت مغز و سیستم عصبی کمک می کند. امگا 3 فراوان آن جریان خون را بهبود می بخشد و التهابات زمینه ساز بیماری های مختلف را کاهش می دهد. ویتامین E موجود در آن نیز عملکرد آنتی اکسیدانی قوی دارد و از پیری زودرس پوست و اندام های داخلی پیشگیری می کند.

5. حبوبات

حبوبات سرشار از آهن، اسیدفولیک، فیبر ها و ویتامین هاست که سطح انرژی را بالا می برند و درد را کاهش می دهند. قند های پیچیده نیز بدن را در حالت فعال قرار می دهد و به بهبود خلق وخو و حافظه کمک می کند. مصرف حبوبات همچنین احساس خستگی، تحریک پذیری و کم خونی را تسکین می دهد، زیرا با تحریک تولید گلبول های قرمز در اکسیژن رسانی به سلول ها موثر است. 

6. سیر

سیر خام فواید بسیاری برای سلامت جسمانی و روانی بدن دارد. مصرف آن در حالت ناشتا به تقویت ایمنی بدن و مقابله با ویروس ها و باکتری ها کمک می کند و با افزایش سروتونین مغز در کاهش علایم استرس و افسردگی موثر است. 

با مصرف این شش خوراکی احساس نشاط کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با مصرف این شش خوراکی احساس نشاط کنید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با مصرف این شش خوراکی احساس نشاط کنید"، کلیک کنید.