برخورد قانونی با منابع آلاینده آب های سطحی استان تهران – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

برخورد قانونی با منابع آلاینده آب های سطحی استان تهران - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انین، علیرضا مزینانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه نشست مقابله با آبیاری اراضی کشاورزی با آب های نامتعارف براساس تکالیف قانونی و به منظور برنامه ریزی برای پیگیری های لازم و تسریع در حصول نتیجه و وحدت رویه بین بخش های مختلف برگزار شد، اظهار داشت: پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد روسای ادارات مرتبط طی هفته جاری، نسبت به ارسال گزارش مستند و تفصیلی از اقدامات صورت گرفته در راستای شناسایی منابع آلاینده آب های سطحی مورد استفاده در کشاورزی و برخورد قانونی با آنها اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات جلسه روسای ادارات شهرستان های درگیر مکلفند اقدامات انجام شده خود را در سامانه جامع محیط زیست ثبت کنند، افزود: همچنین مقرر شد روسای ادارات نسبت به ارایه کلیه احکام صادره از مراجع قضایی در برخورد با منابع آلاینده آب های سطحی اقدام کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه مدیریت پسماندهای مراکز خرد درمانی با همکاری فرمانداری ها، تعیین تکلیف و عملیاتی می شود، تصریح کرد: انجام نمونه برداری از خاک های اراضی کشاورزی که با آب های نامتعارف آبیاری می شوند توسط کلیه ادارات و حداکثر ظرف مدت دو هفته از دیگر مصوبات این نشست بود.

مزینانی پیگیری تدوین طرح های تفصیلی مدیریت پسماندها با هدف اجرای تفکیک از مبداء از طریق مدیران اجرایی پسماندها را از دیگر مصوبات این نشست برشمرد و خاطر نشان کرد: همچنین مصوب شد در خصوص رفع آلودگی ناشی از صنوف مختلف نظیر کارواش ها، قالی شویی ها، سنگ شویی ها و به منظور مدیریت یکپارچه فاضلاب آنها، از ظرفیت اتحادیه ها، شهرداری ها، فرمانداری ها و سایر دستگاه های ذیربط استفاده شود.

برخورد قانونی با منابع آلاینده آب های سطحی استان تهران – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برخورد قانونی با منابع آلاینده آب های سطحی استان تهران – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برخورد قانونی با منابع آلاینده آب های سطحی استان تهران – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.