برقراری 50 هزار تماس با اورژانس اصفهان طی 10 روز

برقراری 50 هزار تماس با اورژانس اصفهان طی 10 روز

انین/اصفهان سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان گفت: بیست وپنجم اسفند تا پنجم فروردین، حدود 50 هزار تماس با مرکز فرماندهی برقرار شده است که از بسیاری از این موارد دریافت مشاوره برای درمان سرپایی بوده است.

محسن زمانی  در گفت وگو با خبرنگار انین، درباره آخرین وضعیت امدادرسانی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان،  اظهار کرد: خدمات اورژانس به صورت 24 ساعته و مستمر در سال است و وقفه ای در آن ایجاد نمی شود، همچنین به واسطه حلقه اول سلامت، تحت عنوان طرح سلامت ستاد نوروزی فعالیت خود را به طور مضاعف و در راستای خدمت به شهروندان انجام می دهد.

وی افزود: برخی نیروهای امدادرسانی در بعضی از فصول و شرایط در حالت آماده باش قرار می گیرند، اما آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی 365 روز و به صورت حرفه ای است و با تشکیل بعضی قرارگاه ها ممکن است مجموعه از لحاظ کمی افزایش پیدا کند، ولی کیفیت ثابت است.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تولیت طرح سلامت را بر عهده دارد، ادامه داد: اورژانس پیش بیمارستانی در حوزه های درمان، بهداشت و مقوله های سلامت فعال است، از بیست وپنجم اسفند و با تشکیل کارگروه ها فعالیت اورژانس آغاز می شود.

زمانی خاطرنشان کرد: اورژانس پیش بیمارستانی با 162 تیم پایگاهی به صورت جاده ای و شهری با حدود 300 دستگاه آمبولانس که به نوعی بیمارستان سیار است، در خدمت مردم است.

وی تصریح کرد: اورژانس تنها حمل و انتقال بیماران را انجام نمی دهد، بلکه خدمات بهداشت، درمان و مشاور پزشکان عمومی و تخصصی، بلافاصله بر بالین بیمار انجام می شود تا بیمار را به مرکز مجهزتر تحویل دهیم.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان با اشاره به اینکه اورژانس با حدود 1250 نفر از کارکنان، 300 دستگاه آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و موتورآمبولانس در حال خدمت رسانی است، خاطرنشان کرد: در کلان شهرها برای کاهش میزان تماس چاره ای نداریم جز اینکه با کمترین میزان حرکت بر بالین بیمار برسیم که یکی از راه های آن فرهنگ سازی و استفاده از موتورآمبولانس ها است که در حال حاضر بین 6 تا 10 دستگاه است و باید حداقل 10 برابر افزایش پیدا کند.

زمانی با اشاره به بالگردهای فعال در اورژانس افزود: یک مرکز هوایی شبانه روزی در حال حاضر فعال است.

وی با بیان اینکه از بیست وپنجم اسفند سال گذشته تا پنجم فروردین سال جاری حدود 50 هزار تماس با مرکز فرماندهی برقرار شده است، ادامه داد: البته از این تعداد تمام افراد از همکارانم مشاوره دریافت می کنند، بسیاری از آن ها دریافت مشاوره برای درمان سرپایی بوده است، به رغم اینکه وظیفه قانونی ما نیست، حدود یک ششم از تماس ها پس از مشاوره منتج به انتقال می شود که شامل 8000 بیمار از تعداد 50 هزار تماس می شود.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان با بیان اینکه حدود 500 نفر از بیماران اعم از کودکان و مادران باردار احتیاج به مراقبت های ویژه داشتند که باید به مراکز خاص منتقل می شدند، گفت: در زمان اوج سفرها حوادث ترافیکی نیز مزید بر علت می شود و آمار حوادث افزایش پیدا می کند.

پایان خبر انین

برقراری 50 هزار تماس با اورژانس اصفهان طی 10 روز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برقراری 50 هزار تماس با اورژانس اصفهان طی 10 روز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برقراری 50 هزار تماس با اورژانس اصفهان طی 10 روز"، کلیک کنید.