بلومبرگ: نیروهای اوکراینی به نقطه شکست می رسند

بلومبرگ: نیروهای اوکراینی به نقطه شکست می رسند

شبکه خبری «بلومبرگ» گزارش داد، کمک های آمریکا به اوکراین به ارزش بیش از 60 میلیارد دلار می تواند به ارتش این کشور جنگ زده اروپایی کمک کند، اما بعید است جریان جنگ را تغییر دهد.

به گزارش انین، پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا موافقت کرد تا کمک های این کشور به اوکراین تصویب شود، بیشتر مسیله به این بستگی خواهد داشت که تجهیزات نظامی جدید تا چه اندازه سریع می تواند به خط مقدم اوکراین برسد.

شبکه خبری بلومبرگ به نقل از «میکولا بیلیسکوف» پژوهشگر موسسه ملی مطالعات استراتژیک در کی یف گزارش داد: «این کمک ها به ارتش اوکراین مهلتی می دهد اما کمک های بیشتری در این مسیر نیاز است؛ چشم اندازی که به دلیل مقاومت سرسختانه جمهوری خواهان آمریکا دشوار به نظر می رسد. سوال این است هم زمان با اینکه استراتژی پوتین صبر کردن است، آیا کمک های دیگری در سال 2025 و بعد آن هم وجود خواهد داشت و اگر باشد، در چه میزان خواهد بود.»

«مارک وارنر» رییس کمیته اطلاعات سنای آمریکا در برنامه «فیس د نیشن» از تلویزیون «سی بی اس» گفت: «برخی از تجهیزات، که احتمالا شامل سامانه های موشکی تاکتیکی یا ATACMS می شوند، ممکن است تا چند روز دیگر در راه باشند.»

علاوه بر این، طبق آنچه افراد آگاه گفته اند، آلمان این هفته متحدان اروپایی از جمله فرانسه و ایتالیا را تحت فشار خواهد گذاشت تا سیستم های دفاع هوایی و قطعاتی به اوکراین ارسال کنند.

به گفته تحلیلگران موسسه مطالعات جنگ مستقر در ایالات متحده، حتی اگر تجهیزات آمریکا با سرعت حرکت کنند و به دست اوکراین برسند، احتمالا این کمک ها برای چندین هفته بر وضعیت خط مقدم تاثیر نخواهد گذاشت.

این تحلیلگران می گویند: «اگر نیروهای روسی شدت حملات خود را افزایش دهند، در این صورت وضعیت خط مقدم اوکراین وخیم تر خواهد شد.»

«فیلیپس اوبراین» استاد مطالعات استراتژیک در دانشگاه سنت اندروز در اسکاتلند گفت: «اوکراینی ها آسیب جدی دیده اند و نیروهای مسلح آنها ضعیف تر شده اند. با این حال، آنها اکنون دست کم با کمک های ایالات متحده، باید بتوانند وضعیت خط مقدم را به ثبات برسانند.»

شبکه خبری بلومبرگ در پایان می گوید: «کمبود تسلیحات و نیرو به همراه نیاز مبرم به سامانه های دفاع هوایی، نیروهای اوکراین را به نقطه شکست می رساند و احتمال پیروزی روسیه را افزایش می دهد.»

پایان خبر انین

بلومبرگ: نیروهای اوکراینی به نقطه شکست می رسند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلومبرگ: نیروهای اوکراینی به نقطه شکست می رسند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلومبرگ: نیروهای اوکراینی به نقطه شکست می رسند"، کلیک کنید.