بهره مندی 3 هزار مسافر از خدمات نوروزی داوطلبان هلال احمر – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

بهره مندی 3 هزار مسافر از خدمات نوروزی داوطلبان هلال احمر - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انین، احمد بخشی عصر شنبه با اشاره به فعالیت 46 خانه هلال در طرح نوروزی 1403، اظهارکرد: پنج خانه هلال فعال در قاین، پنج خانه هلال فعال در فردوس، چهار خانه هلال نهبندان، سه خانه هلال بشرویه، چهار خانه هلال در سرایان، چهار خانه هلال سربیشه، چهار خانه هلال در درمیان، چهار خانه هلال زیرکوه، چهار خانه هلال خوسف چهار خانه هلال طبس و پنج خانه هلال بیرجند در این طرح مشارکت دارند.

معاون داوطلبان هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به خدمات نوروزی معاونت داوطلبان در سال 1403 تصریح کرد: پویش ملی هلال رحمت یکی از طرح های معاونت داوطلبان است که با هدف حمایت از معیشت اقشار نیازمند، مواد غذایی مورد نیاز آنان در ماه مبارک رمضان تامین و توزیع می شود.

وی در زمینه اجرای طرح داوطلب یار امداد و نجات، گفت: این طرح با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت گروه مهارت و بهره مندی از دانش نظری و مهارت عملی پزشکان عمومی و متخصص در طرح ملی امداد و نجات نوروزی اجرا می شود.

بخشی بیان کرد: پویش ملی بشردوستی نیز با محوریت سازمان داوطلبان و با هدف کمک به مردم مظلوم غزه در ایام نوروز اجرا می شود.

وی افزود: طرح مرهم برای زایر نیز با جمع آوری کمک های نقدی و دارویی از طریق اعلام فراخوان عمومی و از طریق مشارکت های مردمی و دریافت داروهای مازاد بر مصرف خانگی جهت پیاده روی عظیم اربعین حسینی به اجرا درمی آید.

بخشی ادامه داد: در طرح نیابت، داوطلبان علاقمند در تمام طول سال به ویژه در مناسبت هایی از جمله نوروز و رمضان با مراجعه به سرای سالمندان یا منازل شخصی به سالمندان نیازمند و تنها و یا خانواده های معظم شهدا به نیابت از فرزند نداشته شان خدمات بهداشتی، درمانی و رفاهی را به آنان ارایه می کنند.

وی اذعان داشت: طرح مروجین سلامت نیز از دیگر طرح ها است که هرساله با هدف کاهش مخاطرات و آگاه شدن اقشار جامعه در خصوص خطرات چهارشنبه آخر سال برگزار می شود.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طرح پایش و غربالگری سلامت با برپایی ایستگاه پایش سلامت مسافرین نوروزی در کنار پایگاه های ثابت و موقت و جوانان اجرا می شود.

بخشی از شرکت 41 داوطلب در طرح مروجین سلامت خبر داد و افزود: در این طرح 425 بروشور توزیع شد و هزار و 167 نفر بهره مند شدند.
وی با اشاره به شرکت 13 داوطلب در طرح نیابت، افزود: این طرح با اعتبار 27 میلیون ریال انجام و 62 نفر از آن بهره مند شدند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در طرح غربالگری سلامت نیز 49 داوطلب در هفت ایستگاه سلامت مشغول خدمت رسانی هستند.

بخشی اظهار کرد: طرح پویش هلال رحمت نیز با شرکت 60 داوطلب، 628 بهره ور و با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال انجام شد.

وی ادامه داد: در طرح داوطلب یار امداد و نجات نیز 16 پزشک در نوروز 1403 با جمعیت همکاری داشتند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پویش بشردوستی با 11 شرکت کننده و 11 پایگاه جمع آوری کمک های مردمی در سطح استان در ایام نوروز توانست مبلغ 157 میلیون ریال را جمع آوری کند.

بهره مندی 3 هزار مسافر از خدمات نوروزی داوطلبان هلال احمر – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره مندی 3 هزار مسافر از خدمات نوروزی داوطلبان هلال احمر – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره مندی 3 هزار مسافر از خدمات نوروزی داوطلبان هلال احمر – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.