بهره مندی 95 هزار خانوار کرمانشاهی از طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون

بهره مندی 95 هزار خانوار کرمانشاهی از طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون

محمد موحدی مجد در گفت وگو با خبرنگار انین کرمانشاه، اظهار کرد: طرح تفکیک زباله از مبدا در سال گذشته به صورت گام به گام در حوزه مجموعه شهرداری این کار انجام گرفت و ما اعزام به کلیه مناطق و سازمان ها را داشتیم که این موضوع را مردم ببینند و فرهنگ سازی شود.

وی افزود: تعدادی از پرسنل و کارشناسان و مدیران شهرداری در جلسه ای که تشکیل شد با محوریت نادر نوروزی شهردار کرمانشاه، از نظر مباحث مربوط به قوانین مدیریت پسماند بررسی شد و شیرزادی مدرس بود و همکاران ما را به عنوان سفیران این پروژه آموزش داد که در مرحله اول به ادارات مراجعه می کنند.

معاون هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: قبل از اجرایی شدن برخی از ادارات پیشگام بودند و درخواست دادند و در سال جدید مراجعه همکاران ما به ادارات انجام می شود که البته ادارات برای صدور گواهینامه مدیریت ثبت هم انجام می دهند.

وی ادامه داد: اعم کار ما مربوط به پسماند خانگی می شود و در خانه های شهروندان انجام می شود که باید مشارکت شهروندان را جلب کنیم البته در گذشته تجربه ناموفقی صورت گرفته که بدون زیر ساخت کافی بوده و باعث سلب اعتماد مردم شده است.

محمد موحدی مجد تشریح کرد: برنامه ها در ابتدا شامل این است که ابتدا زیرساخت کامل و کافی را آماده کنیم، با تجربیات سایر کلان شهر ها پیش رویم و در این راستا اقدام به خرید نرم افزار کردیم، قبلاً به این شکل بود که خودروهای تفکیک درحال تردد در جامعه بودند که البته الان هم 95 هزار خانوار از ر تحت پوشش هستند.

وی تشریح کرد: این اپلیکیشن امکان آن را دارد که شهروندانی که اقلام خود را جمع آوری کردند در هر ساعت شبانه روز اعلام آمادگی کنند که تحویل دهند مثل اپلیکیشن های تاکسی های اینترنتی که خدمات در هر نقطه ارجاع داده می شود به آن خودرو که خدمات را به مقصد برساند با این تفاوت که موضوع ما پسماند است؛ بنابراین این موضوع از تردد غیر ضرور و بلا استفاده خودرو های زباله که استهلاک را بالا می برد جلوگیری می کند و کاهش می یابد و کار ما مستقیم وارد هدف خود می شود و پوشش نقاط بیشتری با خودرو های کمتر صورت می گیرد.

محمد موحدی در پایان خاطرنشان کرد: در مرحله عقد قرارداد هستیم و از افراد شرکت بازیافت یا سایر بخش های خصوصی استفاده می کنیم و مهمترین گام این موضوع فراهم کردن زیر ساخت های آن است که با حل شدن این مورد و تبلیغات، مشارکت شهروندان را جلب می کنیم و ثمرات مطلوبی خواهیم داشت.

46

بهره مندی 95 هزار خانوار کرمانشاهی از طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره مندی 95 هزار خانوار کرمانشاهی از طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره مندی 95 هزار خانوار کرمانشاهی از طرح تفکیک زباله از مبدا تا کنون"، کلیک کنید.