بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!

فناوری های نافرجام- 9؛

بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!

برخی فناوری ها هرچند تجاری می شوند اما در دوره کوتاهی پس از عرضه محو می شوند و به نوعی نافرجام می مانند.

خبرگزاری علم و فناوری انین- هدا عربشاهی: امروزه در دنیای دیجیتال، دستگاه های الکترونیک کوچکی مصرفی بسیاری قدم به عرصه وجود می گذارند اما همه این دستگاه های کاربردهای مفیدی ندارند. زمانی ابداع و نوآوری محدود به تولید ابزاری می شد که رفاه بیشتری را به مردم عرضه می کرد یا در مسیر توسعه علم گامی مهم و سرنوشت ساز به شمار می رفت. نوآوری هایی که می توانستند به موفقیت برسند یا بعضا با سرنوشت نافرجامی مواجه شوند. این درحالی است که امروزه، بسیاری از نوآوری هایی که به ویژه به بازار دستگاه های الکترونیک کوچک (گجت ها) راه می یابند نه فقط کاربردی و مصرفی نیستند که برعکس بی فایده اند و فقط برای خالی کردن جیب افرادی عرضه می شوند که به خرید این قبیل دستگاه ها به خصوص به روش آنلاین وابستگی اعتیادآور دارند. این نوآوری ها هرچند تجاری می شوند اما در دوره کوتاهی پس از عرضه محو می شوند و به نوعی نافرجام می مانند.

****

همه ی ما هر سال شاهد انبوهی از وسایلی هستیم که نوید می دهند زندگی ما را آسان تر کنند. امروزه تقریبا همه تولیدکنندگان، مصرف کنندگان را با محصولاتی که با شعار «هوشمند و نوآورانه» عرضه می شوند بمباران می کنند. باوجوداین، بسیاری از این دستگاه ها کاملاً بی فایده اند و هدف از تولیدشان بی معنی است. اما به هررو، در دنیای وب برای دیده شدن فرصت دارند تا بلکه جهانیان دریابند که فناوری راه حل همه چیز نیست و فقط به این دلیل که می توانید گجت بخرید به این معنی نیست که جای آن در خانه شما تضمین می شود. 

NoPhone Zero

با نگاهی به نام این محصول که می توان آن را «صفر بدون تلفن» معنی کرد می توان فهمید که قابلیت دارد که به یکی از بی فایده ترین دستگاه های تولیدشده به دست بشر تبدیل شود. این وسیله درواقع یک تکه پلاستیک مستطیل شکل در ابعاد تلفن همراه آیفون 5 بود اما هیچ یک از ویژگی های آن را نداشت. اما نکته جالب توجه درمورد این گجت این بود که به طرزی باورنکردنی، 130 نفر در درگاه سرمایه گذاری به شیوه جمع سپاری کیک استارتر برای تولیدش متعهد شدند و در مجموع هزارو239 دلار جمع کردند تا رویای این «صفر بدون تلفن» را به واقعیت تبدیل کنند و این گونه این تکه پلاستیک سیاه تولید شد و به قیمت 5 دلار برای هر دستگاه فروخته شد! هرچند تولیدکنندگان این محصول توضیح داده بودند که هدفشان از عرضه این گجت کنترل رفتارهای اعتیادگونه کاربران شبکه های اجتماعی است اما به این نکته توجه نکرده بودند که هدف اولیه ابداع تلفن همراه، تلفنی بود که در مواقع ضروری امکان دسترسی به مردم را فراهم کند. 

بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!

کوسن کنترل از راه دور

یکی دیگر از فناوری های آزاردهنده که در صدر فهرست وسایل بی فایده قرار دارد، کوسن کنترل از راه دور است که جایگزین کنترل از راه دور معمولی تلویزیون می شود. این کوسن که 50 دلار قیمت دارد با بیش از 500 دستگاه الکترونیکی خانگی سازگار است و می تواند برای نسل جدیدی از تنبل ها کاربرد داشته باشد. می توان این کوسن را همانند یک بالش معمولی بغل کرد و برای استراحت سر را روی آن گذاشت. اما این خطر برای کاربر وجود دارد که وقتی سر را روی این کوسن می گذارد و درخواب به طور غیراداری دکمه روشن کردن تلویزیون یا هر ابزار الکترونیکی دیگری را فشار دهد و از صدای ناگهانی آن شوکه شود. 

بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!

برس بلوتوث

شرکت وی تینگز ادعا می کند که این محصول اولین «برس موی هوشمند» جهان است که اطلاعاتی درباره سلامت موها، کیفیت برس زدن و توصیه هایی درباره نحوه بهتر شانه کردن موها در اختیار کاربرانش قرار می دهد. این دستگاه دارای چند حسگر، مبدل و میکروفون است که الگوهای شانه کردن، ضربه ها و فشار اعمال شده را محاسبه می کند و آن را ازطریق اتصال بلوتوث به برنامکی که روی تلفن همراه هوشمند نصب است انتقال می دهد. البته با یک جست وجوی ساده می توان تمام اطلاعات لازم درباره الگوهای شانه کردن صحیح موها را در وب پیدا کرد و اگر کسی بدون ژن های تاسی، همچنان مو دارد می تواند احتمال اینکه تاکنون تاحد قابل قبولی موهایش صحیح شانه کرده است را در نظر بگیرد. اما اگر هنوز در این مورد تردید دارد می تواند 200 دلار برای خریدن این دستگاه بی فایده هزینه کند.

بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!

هدست یکپارچه با تلفن همراه

این گجت تلفنی کپی مدل تلفن های قدیمی است که می تواند به تلفن همراه کاربر متصل شود و به او امکان دهد به جای تلفن همراه با این گوشی صحبت کند. این دستگاه بی فایده ازطریق جک 2.5 میلی متری به تلفن همراه متصل می شود و به باتری نیاز ندارد و با اکثر تلفن های همراه سازگار است. البته برای استفاده از این دستگاه بیرون از خانه، به دو چیز ضروری نیاز است: کیف مناسب برای حمل این گوشی تلفن و قدرت کافی برای تحمل نگاه های متعجب مردمی که در خیابان فرد درحال صحبت با یک گوشی قدیمی مجهز به سیم مارپیچ را می بینند.

بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!

ماوس یو.اس. بی با ترازوی دیجیتال

 این گجت یک ماوس بلوتوث معمولی است که به ترازوی دیجیتال مجهز شده است. اما این ترازو به قدری کوچک است که برای وزن کردن اجسام بزرگی چون چمدان برای اطمینان خاطر از نداشتن اضافه بار کاربرد ندارد. باوجوداین، سازنده می گوید که این دستگاه کاربرد عملی دارد و مهم ترین کاربردش سرگرم کردن کاربر رایانه برای کاهش استرس کاری است. به عبارتی دیگر، کاربر می تواند با وزن کردن سکه، مدادتراش و پاک کن با این ترازو استرسش را کاهش دهد. این گجت هم به حتم می تواند در فهرست دستگا ه های بی فایده در رتبه مناسبی قرار گیرد.

بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!

 

بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بی خاصیت ترین دستگاه های الکترونیکی| هوشمندهایی برای گرفتن پول شیفتگان گجت ها!"، کلیک کنید.