تدوین نقشه راه اجرای نظام دوری در مدارس ابتدایی تهران تا پایان فروردین

تدوین نقشه راه اجرای نظام دوری در مدارس ابتدایی تهران تا پایان فروردین

معاون آموزش ابتدایی شهر تهران با اشاره به اهمیت اجرای با کیفیت آزمون استخدامی آموزگاری گفت: یکی از اولویت های اداره کل شهر تهران برگزاری با کیفیت ارزیابی آزمون استخدامی آموزگاران است و در این زمینه آموزش های لازم طبق قوانین و مقررات صورت گرفته است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری انین، معصومه معصومیان، معاون آموزش ابتدایی شهر تهران در نشست معاونان آموزش ابتدایی مناطق نوزده گانه شهر تهران با اشاره به اجرای نظام دوری در سال تحصیلی جاری افزود: با توجه به هدف گذاری وزارت آموزش و پرورش نقشه راه اجرای نظام دوری در دوره اول ابتدایی در مدارس مناطق نوزده گانه شهر تهران تا پایان فروردین ماه جاری تدوین خواهد شد.

معصومیان تاکید کرد: یکی از راهکار های سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش اجرای نظام دوری است که در سال تحصیلی 1404-1403 آموزگاران پایه اول در پایه دوم دانش آموزان را همراهی خواهند کرد، همچنین دانش آموزان پایه دوم نیز با آموزگاران فعلی پایه سوم را طی خواهند کرد.

وی افزود: در نظام دوری دانش آموزان سه پایه دوره اول ابتدایی را با یک معلم می گذرانند، برای اجرای بهینه این طرح در مناطق نوزده گانه شهر تهران، به موازات تدوین نقشه ساماندهی نیروی انسانی برای سال 1404-1403، امکان سنجی اجرای نظام دوری در دست بررسی است.

معاون آموزش ابتدایی پایتخت، با اعلام این مطلب که طرح نظام دوری به عنوان یکی از برنامه های دارای اولویت در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: اجرای نظام دوری در مدارس غیردولتی نیز مورد تاکید است، در همین راستا برنامه توانمندسازی آموزگاران پایه های اول تا سوم یکی از مهم ترین مقوله هایی است که باید در تدوین نقشه راه نظام دوری مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: توانمندسازی والدین نیز باید در اجرای این برنامه مورد توجه قرار گیرد، زیرا استفاده از ظرفیت مشارکت والدین، تحقق اهداف تعلیم و تربیت منطبق بر سند تحول بنیادین را تسهیل می کند و اگر والدین دانش آموزان در خصوص اهداف نظام دوری در دوره اول ابتدایی توجیه شوند، با آموزگار و عوامل اجرایی مدرسه همراهی موثری خواهند داشت.

معصومیان جشنواره الگو های برتر تدریس، جشنواره الف تا، همراهی و هم افزایی معاونت آموزش ابتدایی با اداره آموزش و پرورش استثنایی در اجرای طرح سنجش دانش آموزان بدو ورود به دبستان، فعالیت دبیرخانه های کیفیت بخشی به آموزش ابتدایی، مستقر در مناطق نوزده گانه را از دیگر اولویت های برنامه های آموزش ابتدایی شهر تهران در سه ماهه اول سال 1403 برشمرد.

فرشاد اعتقادی مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این نشست با اشاره به اهداف دوره ابتدایی تاکید کرد؛ دقت و حساسیت در ارزیابی داوطلبان آزمون استخدامی آموزگاری نتایج ارزشمندی را برای نظام تعلیم وتربیت به دنبال دارد.

وی با اشاره به انواع روش های علمی در ارزیابی نیروی انسانی در فرآیند جذب افزود: انتخاب نیرو های با انگیزه و متعهد و متخصص می تواند تحقق اهداف تعلیم و تربیت را تضمین کند.

تدوین نقشه راه اجرای نظام دوری در مدارس ابتدایی تهران تا پایان فروردین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تدوین نقشه راه اجرای نظام دوری در مدارس ابتدایی تهران تا پایان فروردین" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تدوین نقشه راه اجرای نظام دوری در مدارس ابتدایی تهران تا پایان فروردین"، کلیک کنید.