تعرفه و شرایط عبور زمینی فیبر نوری اعلام شد

تعرفه و شرایط عبور زمینی فیبر نوری اعلام شد

کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جدیدترین مصوبه خود تعرفه و شروط اجازه عبور زمینی فیبر نوری را در مسیر های بین شهری تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری انین، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در راستای ماده 5 قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به منظور تسریع و تسهیل هزینه های سرمایه گذاری ایجاد و توسعه زیرساخت های شبکه فیبر نوری و بهره گیری از ظرفیت بند پ تبصره 11 قانون بودجه سال 1403 کشور، تعرفه و الزامات اجازه عبور زمینی برای نصب داکت، ساب داکت، میکروداکت و فیبر نوری و نصب تجهیزات فعال و غیر فعال در محل حفاری در مسیرهای بین شهری تصویب کرد.

در ماده 2 این مصوبه سقف تعرفه اجازه عبور زمینی برای کلیه راه های بین شهری از محور راه به هر طرف بر بستر اصلی راه (آسفالت) تا شانه راه به ازای هر متر 250 هزار ریال تعیین شده است که این مبلغ فقط یک بار از سوی کارور به ارایه کننده خدمت پرداخت می شود.

همچنین درصورتی که امکان عبور زمینی از محور راه به هر طرف بر بستر اصلی راه (آسفالت) وجود نداشته باشد، حفاری باید در شانه راه انجام شود که در این صورت تعرفه آن به ازای هر متر30 درصد تعرفه این بند تعیین شده است.

در بخش دیگری از این مصوبه گفته شده کارور یا دارندگان پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی باید درخواست خود برای دریافت اجازه عبور زمینی از راه ها را با جزییات اجرایی مربوط از جمله زمان و مکان اجرا به ارایه کننده خدمت ارایه و رونوشتی از آن را به سازمان ارسال کند. همچنین ارایه کننده خدمت باید ظرف حداکثر 15 روز از تاریخ دریافت تقاضای کارور معرفی شده از سوی سازمان، نسبت به صدور اجازه عبور زمینی از راه ها اقدام کند.

کارورباید ظرف مدت چهار ماه از تاریخ دریافت اجازه عبور زمینی از راه ها، نسبت به اجرای طرح در چارچوب برنامه زمانی اعلامی موضوع بند 2-2 اقدام و گزارش پیشرفت کار را به سازمان ارایه کند. علاوه بر کارور در ایجاد شبکه های انتقال درون استانی موظف به رعایت قوانین و مقررات و اساسنامه شرکت ارتباطات زیرساخت است.

از سوی دیگر در ماده 3 این مصوبه به شرایط عمومی اجازه عبور زمینی فیبر نوری و همچنین شرایط دارندگان پروانه یکپارچه شبکه و خدمات ارتباطی اشاره شده است به این ترتیب که مالکیت تجهیزات فعال و غیرفعال ارتباطی منصوبه در چارچوب اجازه عبور زمینی از راه ها، متعلق به کارور است و حفاری، نصب داکت، ساب داکت، میکروداکت و فیبر نوری و ترمیم مسیر حفاری شده راه ها توسط کارور انجام می شود، مگر اینکه طرفین به نحو دیگری توافق کنند.

طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، همچنین ارایه کننده خدمت (وزارت راه و شهرسازی) و کارور می توانند در چارچوب قوانین و مقررات مربوط، تمام یا بخشی از تعرفه اجازه عبور زمینی از راه ها را در ازای تامین بخشی از هزینه های هوشمندسازی خدمات ارایه کننده خدمت تهاتر کنند.

نکته مهم این است کارور حق ندارد اجازه عبور زمینی راه ها را تحت هیچ عنوان از قبیل بیع، صلح یا وکالت به دیگران واگذار کند. در نهایت کارور موظف است امکان اشتراک گذاری زیرساخت شبکه و عمده فروشی ظرفیت ایجاد شده را برای سایر کاروران بر اساس مصوبات کمیسیون فراهم کند.

تعرفه و شرایط عبور زمینی فیبر نوری اعلام شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعرفه و شرایط عبور زمینی فیبر نوری اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعرفه و شرایط عبور زمینی فیبر نوری اعلام شد"، کلیک کنید.