تل آویو برای سناریوی توقف کمک تسلیحاتی آمریکا آماده می شود

تل آویو برای سناریوی توقف کمک تسلیحاتی آمریکا آماده می شود

روز دوشنبه، روزنامه عبری زبان «معاریو» به نقل از یک مقام امنیتی رژیم صهیونیستی نوشت: تل آویو به دنبال راهی برای خرید تسلیحات با دور زدن واشنگتن است، زیرا بیم آن می رود که ایالات متحده اقدامات خود را پس از تهاجم مورد نظر ارتش اشغالگر به شهر رفح در جنوب نوار غزه تشدید کند.

به گزارش انین، بر اساس این گزارش، این مقام امنیتی گفت: افزایش انتقادها ادامه تامین و انتقال مهمات و تسلیحات برای اسراییل را به خطر می اندازد.

وی افزود: هنوز کمک وجود دارد، هر روز محموله های تسلیحاتی وارد می شوند، اما بزرگترین نگرانی این است که تنش های ناشی از مشکل انسانی و یورش به رفح بر تمایل آمریکا برای کمک نظامی به اسراییل تاثیر بگذارد.

اخیرا، ایالات متحده بودجه دولتی خود را تصویب کرد که شامل کمک های نظامی اضافی به رژیم صهیونیستی فراتر از کمک معمول 3.8 میلیارد دلاری نمی شود. اخیراً گزارش ها مبنی بر اینکه ایالات متحده در حال بررسی تاخیر ارسال کمک های نظامی به اسراییل به عنوان ابزاری برای فشار بر دولت بنیامین نتانیاهو است، افزایش یافته است.

هفته گذشته، یک مقام ارشد اشغالگر به ABC گفت که آمریکا ارسال کمک های نظامی به اسراییل را به تاخیر می اندازد.

به گفته وی، در آغاز جنگ، محموله ها با سرعت بسیار بالایی می رسیدند، اما اکنون بسیار پروسه طولانی تر را طی می کنند. ما به خوبی از ناامیدی ایالات متحده از روند جنگ آگاه هستیم، اگرچه من در مورد آن مطمین نیستم.

این منبع اسراییلی مدعی شد که کمبود گلوله های توپ 155 میلی متری و همچنین گلوله های تانک 120 میلی متری وجود دارد.

مقامات واشنگتن این موارد را رد کردند و گفتند که هیچ تغییری در سیاست انتقال کمک ها ایجاد نشده است. با این حال، قطع کمک های نظامی به عنوان ابزاری برای فشار بر اسراییل، مدتی است که روی میز واشنگتن مطرح شده است.

در گذشته، پنتاگون تایید کرده بود که در مورد این موضوع به ویژه با توجه به تحرک قابل انتظار در رفح بحث و گفت وگو شده است.

وبگاه آمریکایی پالتیکو نیز گزارش داد که جو بایدن، رییس جمهور آمریکا ممکن است در صورت گسترش عملیات نظامی اشغالگران در نوار غزه، کمک نظامی به اسراییل را مشروط کند.

پایان خبر انین

تل آویو برای سناریوی توقف کمک تسلیحاتی آمریکا آماده می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تل آویو برای سناریوی توقف کمک تسلیحاتی آمریکا آماده می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تل آویو برای سناریوی توقف کمک تسلیحاتی آمریکا آماده می شود"، کلیک کنید.