جزییات دیدار اردوغان و هنیه

جزییات دیدار اردوغان و هنیه

به گزارش انین، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه و «اسماعیل هنیه» رییس دفتر سیاسی جنبش حماس روز شنبه و در مورد آخرین تحولات حمله رژیم صهیونیستی به غزه رایزنی کردند.

طبق گزارش ریاست جمهوری ترکیه، دو طرف بر لزوم آتش بس دایم و فوری در غزه تاکید کردند.

اردوغان در دیدار هنیه در آنکارا تاکید کرد: بی شک اسراییل یک روز بهای ظلم به مردم فلسطین را پرداخت خواهد کرد.

به گزارش انین، رییس جمهور ترکیه خاطرنشان کرد: برپایی دولت فلسطینی مستقل کلید صلح منطقه ای و تحقق صلح دایم در منطقه است. وحدت فلسطینی ها در این مرحله بسیار مهم است. ترکیه به تلاش های دیپلماتیک خود برای جلب توجه جامعه بین المللی به ظلمی که علیه مردم فلسطین انجام می شود، ادامه خواهد داد.

وی افزود که کشورش تحریم هایی از جمله محدودیت های تجاری علیه اسراییل وضع کرده است.

ساعاتی پیش خبرگزاری «آناتولی» ترکیه اعلام کرد اردوغان در دفتر خود میزبان هنیه است. این دیدار پشت درهای بسته برگزار شد.

سفر هنیه به ترکیه در شرایطی انجام می شود که «سامح شکری» وزیر خارجه مصر هم در همین کشور به سر می برد و دیدارهایی با «هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه داشت.

پیشتر یک رسانه عربی با اشاره به سفر هنیه به ترکیه گزارش داد که آنکارا در تلاش است میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی وساطت کند و جای مصر و قطر را بگیرد.

رای الیوم نوشته کانال وساطت ترکیه به طور مستقیم تحت اشراف و نظارت رجب طیب اردوغان خواهد بود و او از طریق روابط خود تلاش خواهد کرد که به توافقی نهایی برای پایان دادن به جنگ غزه دست یابد.

310310

جزییات دیدار اردوغان و هنیه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییات دیدار اردوغان و هنیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییات دیدار اردوغان و هنیه"، کلیک کنید.