حضور کودکان در روز قدس/ نمایشگاه هوش عنکبوت – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انین، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال که بنا بر فرمایش حضرت امام خمینی (ره) روز قدس نامیده شده است؛ هر ساله با حضور پرشکوه دانش آموزان و کودکان در تمامی کشورهای مسلمان همراه بوده است؛ اما نظر به تحولات سال 1402 و پیروزی های ممتدّ جبهه مقاومت مخصوصاً بعد از عملیات 7 اکتبر که ضرباتی مهلک در طوفان الاقصی به هیمنه پوشالی رژیم صفّاک صهیونیستی وارد کرد و همچنین ابراز نگرانی نسبت به حملات وحشیانه و کشتار بی سابقه دهها هزار نفر از کودکان و زنان و مردان فلسطینی در نوار غزه توسط رژیم غاصب صهیونیستی؛ امسال میزان اهمیت روز قدس نسبت به سال های گذشته به مراتب بالاتر است.

با توجه به اهمیت حضور پرشور در مراسم روز قدس امسال، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به منظور جریان سازی و آماده سازی بستر لازم برای حضور بیش از پیش دانش آموزان، ضمن اجرای ایده های عملیاتی و جریان ساز خود چند برنامه گروهی را جهت اجرای دانش آموزان و دیگر راه پیمایان در این روز ترتیب داده است که این برنامه ها به شرح ذیل هستند:

مجموعه نمایشگاهی هوش عنکبوت

با عنایت به اهمیت پرداخت دقیق به موضوع جنگ غزه و استراتژی رژیم غاصب صهیونیستی که در محتوای مجموعه نمایشگاهی هوش عنکبوت به خوبی بیان شده است، برپایی و روایت این مجموعه در مدارس و در مسیر راهپیمایی در اندازه متناسب به ضمیمه روایت نوجوانان انجمنی از اهمیت بالایی برخوردار است و فی الواقع مهم ترین راهبرد تشکل در روز قدس 1403 خواهد بود.

در همین زمینه دفتر آموزش و تولید محتوای دفتر مرکزی تولیدات مختلفی من جمله طرح درس، پرده نگار (پاورپوینت) و کیفیت اصلی مجموعه نمایشگاهی هوش عنکبوت را در کانال فانوس و راه به نشانی fanoosrah @ در پیام رسان بله بارگذاری کرده است که برای کادر محترم و شبکه مربیان گرانقدر قابل استفاده است.

چالش یک سطل آب

در این چالش دانش آموزان با خاک، شن و یا مواردی از این دست، ستاره پرچم اسراییل را روی زمین ترسیم می کنند و سپس با ریختن آب آن را از روی زمین پاک می کنند. گفتنی است که این چالش با توجه به فرمایش رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) درباره نابودی اسراییل طراحی شده است.

نقطه اصلی این چالش، انتشار فیلم آن در فضای مجازی با هشتگ #جهان_بدون_صهیونیسم و بارگذاری در سامانه عقیق در قالب روز قدس می باشد. در این چالش به 10 مورد از آثار برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

حضور کودکان در روز قدس/ نمایشگاه هوش عنکبوت

مسابقات دارت و تیراندازی

پیشنهاد می شود مسابقات دارت یا تیراندازی در مدارس یا مسیرهای راهپیمایی با قراردادن پرچم اسراییل یا صورت نخست وزیر جلاد آن «نتانیاهو» به عنوان سیبل، برگزار شود. لازم به ذکر است پوستر لایه باز مسابقه دارت در کانال محصولات معاونت فرهنگی بارگذاری خواهد شد.

کافه 57 و تریبون آزاد

برنامه کافه 57 در مدارس و تریبون آزاد در مسیر راهپیمایی فضای تبادل نظر را برای مخاطبین بوجود خواهد آورد و به غنای فکری اعضای انجمن اسلامی و دیگر دانش آموزان مخاطب خواهد افزود.

نامه ای به دوست فلسطینی ام

با توجه به پدیده نظم جدید جهانی و اضمحلال قریب الوقوع رژیم صهیونیستی، پویشی با این عنوان برگزار می گردد که طی آن دانش آموزان نامه ای را در مورد آینده قدس پس از آزادی خطاب به همسالان خود می نویسند و در فضای مجازی منتشر می کنند.

باشگاه دانش آموزان ضد صهیونیسم

ترتیبی اتخاذ شود تا شبکه دانش آموزی با محوریت قرارگاه های شهری در هفته قبل و بعد از روز قدس در مدارس و در مسیر راهپیمایی با دعوت از دانش آموزان به عضویت در باشگاه دانش آموزان ضد صهیونیست به نشانی A-Zstudents.com اقدام کنند تا ان شاالله یک شبکه گسترده و کاملاً طبیعی از دانش آموزان ضد صهیونیستی تشکیل گردد.

دانش آموزان در شبکه شاد نیز می توانند در کانال باشگاه ضدصهیونیسم به نشانی Anti-Zionist club @ در این پویش شرکت کنند.

حضور کودکان در روز قدس/ نمایشگاه هوش عنکبوت

4 استراتژی اسراییل در طوفان الاقصی تشریح می شود

وحید عظیمی معاون اجتماعی و فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در گفت وگو با خبرنگار انین در خصوص برنامه های اتحادیه در روز قدس گفت: برنامه هوش عنکبوت به 4 استراتژی تقسیم می شود. در استراتژی اول، اسراییلی ها قصد دارند زمین سوخته راه بیاندازند آنها کوچه به کوچه و خانه و خانه را به صورت هدفمند منهدم می کنند تا غزه دیگر جایی برای سکونت نباشد.

عظیمی افزود: استراتژی دوم اسراییلی ها کوچ اجباری است. اسراییلی ها صحرای سینا و بلندی های جولان را برای کوچ اجباری فلسطینیان غذا آماده می کنند تا کسانی که بی سرپناه و خسته شده اند به نوعی به این کوچه اجباری راضی شوند. استراتژی سوم این است که اسراییلی ها همزمان به فکر مهاجرت معکوس هستند تا یک کشور کاملاً یهودی داشته باشند.

وی استراتژی چهارم اسراییل را اتحاد ابراهیمی یا همان اتحاد پیرامونی دانست و گفت: اسراییلی ها قصد دارند با کشورهای بیشتری در منطقه متحد شوند که خوشبختانه طوفان الاقصا موجب شد تا رشته این اتحادهای دروغین پاره شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان افزود: محتواهای بسته هوش عنکبوت شامل 40 پوستر از همین صحبت هاست که دانش آموزان عضو اتحادیه به خوبی به مطالب آنها مسلط هستند و یک هفته مانده به روز قدس در مدارس این صحبت ها را برای همکلاسی های خود بیان می کنند.

وی با اشاره به برپایی کافه 57 گفت: پاتوق بسیاری از دانش آموزان در این روزها کافه 57 است. شبهاتی برای دانش آموزان در این روزها و نسبت به این حوادث ایجاد می شود؛ شبهاتی که در ذهن دانش آموزان ایجاد می شود در کافه 57 مطرح شده و دانش آموزان عضو اتحادیه در یک نشست صمیمی به آن پاسخ می دهند.

حضور کودکان در روز قدس/ نمایشگاه هوش عنکبوت – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور کودکان در روز قدس/ نمایشگاه هوش عنکبوت – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور کودکان در روز قدس/ نمایشگاه هوش عنکبوت – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.