حماس: تحت فشار نظامی، هیچ طرحی را برای توقف جنگ غزه نخواهیم پذیرفت

حماس: تحت فشار نظامی، هیچ طرحی را برای توقف جنگ غزه نخواهیم پذیرفت

عضو ارشد جنبش حماس با اشاره به مانورهای پوچ نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره اعمال فشار نظامی بر حماس جهت تحقق اهداف ادعایی خود، تهدید کرد، رژیم صهیونیستی باید بداند مقاومت فلسطین تحت فشار نظامی، هیچ گونه طرحی را برای توقف جنگ غزه نخواهد پذیرفت.

به گزارش انین، «اسامه حمدان» عضو ارشد حماس روز سه شنبه(18 اردیبهشت) به جزییات موافقت این جنبش با طرح پیشنهادی مصر و قطر درباره آتش بس در غزه پرداخت و گفت: موافقت حماس با پیشنهاد میانجیگران در مصر و قطر در نتیجه مذاکرات طولانی، دشوار، پیچیده و مستمر در هفته ها و ماه های گذشته حاصل شد.

وی با بیان این که طی ماه های اخیر پیشنهادات بسیاری ارایه شد اما پاسخگوی شروط مقاومت و خواسته های ملت فلسطین نبود، افزود: حماس به شروط خود در دستیابی به توافق آتش بس پایبند است و در صورت لزوم انعطاف نشان می دهد.

به نقل از شبکه خبری القدس، حمدان با اشاره به بسته شدن گذرگاه رفح به دست ارتش رژیم صهیونیستی، افزود: حماس حضور هیچ نیروی اشغالگر در گذرگاه رفح را نمی پذیرد و این گذرگاه فقط گذرگاه فلسطینی – مصری باقی می ماند و در صورت ادامه تجاوزات، آتش بسی برقرار نمی شود و طبیعی است که مقاومت به تجاوزات اشغالگر پاسخ دهد.

وی در کنفرانس خبری تصریح کرد: موافقت حماس با این پیشنهاد میانجیگران به دلیل مسیولیت جنبش در قبال مردم غزه، نگرانی عمیق آن نسبت به منافع، حقوق، اصول و فداکاری های آنها و پاسخ مثبت به نقش میانجی ها در حصول این توافق است.

وی خاطرنشان کرد: در این پیشنهاد؛ در شروط، بندها و مراحل آن، مطالبات مردم و مقاومت فلسطین برای توقف دایمی تجاوز، خروج اشغالگر از کل نوار غزه، بازگشت آزادانه آوارگان فلسطینی، امدادرسانی، بازسازی غزه، پایان دادن به محاصره این باریکه و دستیابی به یک معامله مبادله واقعی و جدی تضمین شده است.

حمدان تاکید کرد: این پیشنهاد در اجرای مستمر سه مرحله خود به انسجام رسید و راه را برای اشغالگری که می خواست یک مرحله را تکمیل کرده و طی آن اسرای خود را آزاد کند و بعد هم حملات خود علیه مردم غزه را از سر بگیرد، بسته است.

این رهبر حماس خاطرنشان کرد: پیشنهادی که جنبش با آن موافقت کرده است بیانگر حداقل هایی است که به خواسته های مردم و مقاومت فلسطین پاسخ می دهد. جنبش با انعطاف زیاد با پیشنهاد میانجی گران برخورد کرد و امتیازاتی در راستای این حداقل ها ارایه کرد.

به گفته حمدان، در صورت تایید نهایی این پیشنهاد میانجی گران، حماس تضمین هایی از آنها گرفته است که در تکمیل تمام مراحل پیشنهاد، تحت فشار قرار دادن اشغالگران برای پایبندی به مفاد آن و عدم تعلل و طفره رفتن آنها نقش داشته باشند.

این رهبر حماس در خصوص تحولات جنگ غزه هم گفت: با وجود گستردگی قتل عام، نسل کشی، آوارگی و نابودی، رژیم صهیونیستی در یک دوره بیش از هفت ماه، همه نوع قدرت نظامی را با حمایت آشکار و مستمر آمریکا به کار گرفت اما «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه او به هیچ یک از اهداف تهاجمی خود نرسیدند و نقشه های آن ها یکی پس از دیگری بر اثر رشادت و شجاعت مردم و مقاومت فلسطین، نقش بر آب شد.

وی تاکید کرد: حماس در تمامی مراحل مذاکرات راجع به پیشنهاد مذکور با تمامی گروه های فلسطینی مخصوصا دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ارتباط و رایزنی بود. این پیشنهاد بیانگر اجماع ملی همه گروه های مقاومت، تجسم اتحاد حوزه نظامی، سیاسی و عرصه مذاکرات و بیان صادقانه آرمان ها و حقوق مشروع مردم فلسطین است.

حمدان در خصوص سفر هیات مذاکره کننده حماس به قاهره که روز سه شنبه راهی شد، گفت: ما بر جدیت موضع خود در همکاری مثبت با میانجی ها و نیز در انعقاد و تکمیل توافق برای توقف جنگ غزه تاکید داریم.

وی افزود: موافقت حماس با پیشنهاد میانجی گران در ازای رفتار فاشیستی کابینه نتانیاهو و تلاش وی برای طفره رفتن از توافق، دولت آمریکا را که حماس را بدون مدرک متهم می کند، در برابر یک مانع و یک حق آشکار قرار می دهد و آن این که واشنگتن باید از جانبداری از جنایتکاران جنگی صهیونیستی و از مشارکت در جنایت نسل کشی دست کشیده و رژیم صهیونیستی را برای توقف جنگ غزه و عدم حمله به رفح، تحت فشار قرار دهد.

این رهبر حماس تهدید کرد: مانور پوچ نتانیاهوی جنایتکار برای فرار از توافق و انجام عملیات نظامی علیه مردم غزه نمی تواند حماس را وادار به امتیازدهی کند.

وی خطاب به نتانیاهو و کابینه وی پیام داد و گفت: نتانیاهو و کابینه نازی اش باید بدانند که حماس و مقاومت فلسطین تحت فشار نظامی و تشدید جنگ، هیچ گونه ابتکاری را برای توقف جنگ یا تبادل اسرا نمی پذیرند و این ها توهماتی است که محقق نخواهد شد.

حمدان از سازمان ملل متحد و جامعه جهانی خواست، برای توقف این تشدید که جان صدها هزار غیرنظامی آواره در رفح و کل نوار غزه را تهدید می کند و همچنین تمام تلاش های میانجی ها را برای توقف جنگ تهدید می کند، اشغالگران را تحت فشار قرار دهند.

وی تاکید کرد: عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح اگر که اجرایی شود یک پیک نیک برای ارتش اشغالگر تروریست نخواهد بود و ارتش شکست خورده ظاهر خواهد شد، همان طور که در تمام مناطقی که در نوار غزه وارد شد، به دست مجاهدین گردان های القسام، گردان های قدس و مقاومت فلسطین مورد تحقیر قرار گرفت.

پایان خبر انین

حماس: تحت فشار نظامی، هیچ طرحی را برای توقف جنگ غزه نخواهیم پذیرفت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: تحت فشار نظامی، هیچ طرحی را برای توقف جنگ غزه نخواهیم پذیرفت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: تحت فشار نظامی، هیچ طرحی را برای توقف جنگ غزه نخواهیم پذیرفت"، کلیک کنید.