حمایت جهانی از گزارش سازمان ملل درباره نسل کشی اسراییل در غزه

ارزیابی گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین که جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه را نسل کشی دانست، با حمایت گسترده کشورها در این سازمان همراه شد.

به گزارش انین، «فرانچسکا آلبانیز» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشری فلسطین در یک سخنرانی در شورای حقوق بشر این سازمان بیان کرد که کشورهای جهان باید تحریم تسلیحاتی و تحریم های دیگر را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کنند.

 آلبانیز که روز سه شنبه گزارش خود درباره غزه را به شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو ارایه کرد، در گزارش خود نتیجه گیری کرد رژیم صهیونیستی در حال اجرای نسل کشی در این باریکه است.

رژیم صهیونیستی در پی ارایه این گزارش آلبانیز یافته های گزارش او را رد کرد؛ در حالی که فشارهای بین المللی بر این رژیم به منظور متوقف کردن جنگ هر چه بیشتر افزایش می یابند.

آلبانیز در گزارش خود نوشت: «بر اساس دلایل متقن می توانیم باور کنیم که از آستانه ارتکاب جنایت نسل کشی علیه فلسطینی ها به عنوان یک گروه در غزه گذر کرده است.»

در پی قرایت این گزارش ده ها دیپلمات شامل عمدتا دیپلمات های ارشد کشورهای عرب و مسلمان و همچنین حوزه آمریکای لاتین از گزارش و اقدامات آلبانیز حمایت کردند.

حمایت جهانی از گزارش سازمان ملل درباره نسل کشی اسراییل در غزه

پاکستان به نمایندگی از سازمان همکاری اسلامی از درخواست او برای وضع تحریم تسلیحاتی و تحریم های دیگر علیه رژیم صهیونیستی حمایت کرد.

نماینده اسلام آباد گفت: «ما شجاعت شما در مستند ساختن اقداماتی که منجر به اجرای نسل کشی در غزه می شوند را ستایش می کنیم. فشار خطرناک و بی رحمانه نیروهای اشغالگر برای رقم زدن یک راه حل نهایی برای مساله فلسطین همچنان که نیروهای آن همچون کرکس شهر رفح را احاطه می کنند و به غصب حریصانه و بی وقفه اراضی در نوار غزه ادامه می دهند برای همه واضح است.»

همچنین دیپلمات مصر به نمایندگی از گروه کشورهای عربی بر حمایت از ماموریت آلبانیز تاکید و تصریح کرد که این کشورها نگرانی شدیدی درباره «حمله نظام مند و سازمان یافته اسراییل به منظور غیرقابل سکونت کردن نوار غزه» دارند.

قطر نیز به نمایندگی از شورای همکاری خلیج فارس از آلبانیز به خاطر گزارشش تشکر و از جامعه بین المللی درخواست کرد «به نسل کشی که از سوی ماشین جنگی اسراییل در حال ارتکاب یافتن است پایان دهند.»

آلبانیز در سخنرانی خود به نهاد حقوق بشری سازمان ملل گفت رژیم صهیونیستی «غزه را از بین برده است.»

او بیان کرد: «وقتی نیت اجرای نسل کشی این طور متظاهر و نمایان در غزه است ما نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم. ما باید با نسل کشی مواجه شویم. ما باید جلوی آن را بگیریم و آن را مجازات کنیم. نسل کشی در نوار غزه به مثابه افراطی ترین مرحله اجرای فرآیند دیرینه استعماری-شهرکی برای پاکسازی بومیان فلسطینی است.»

حمایت جهانی از گزارش سازمان ملل درباره نسل کشی اسراییل در غزه

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، روسیه اعلام کرد از مشاهده عملیات نظامی رژیم صهیونیستی که در آن «زیرساخت غیرنظامی هدف گرفته می شود متحیر است» و چین نیز تاکید کرد برای تسهیل مذاکرات صلح آمادگی دارد.

اتحادیه اروپا نیز خواستار «تحقیقات مناسب و مستقل درباره همه اتهامات» شد و گفت که از مشاهده تلفات غیرنظامیان در غزه «وحشت زده» است اما حق ادعایی «دفاع شخصی» اسراییل را به رسمیت می شناسد.

سخنرانی آلبانیز درباره گزارش خود در پایان با تشویق گسترده همراه شد در حالی که نمایندگان رژیم صهیونیستی و آمریکا در این جلسه حضور نداشتند.

رژیم صهیونیستی که شدیدا با گزارش های آلبانیز مخالفت می کند این گزارش اخیر او را نیز فورا رد و «مجله فرهنگی انین سازی وقیحانه واقعیت» توصیف کرد. ایالات متحده آمریکا نیز ماموریت او را «مغرضانه علیه اسراییل» خواند.

«بازل السورانی» وکیل مرکز حقوق بشر فلسطین از این گزارش استقبال و تاکید کرد: «اجازه دادن به اجرای نسل کشی نه فقط بر فلسطینی ها بلکه بر همه انسان های سراسر جهان تاثیر می گذارد. اگر اسراییل در حال ارتکاب نسل کشی بدون پاسخگو بودن باشد نمی دانیم فردا باز کدام طرف با دستاویز قرار دادن نسل کشی اسراییل بگوید که من هم می توانم بدون پاسخگو  بودن مرتکب نسل کشی شوم.»

پایان خبر انین

حمایت جهانی از گزارش سازمان ملل درباره نسل کشی اسراییل در غزه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمایت جهانی از گزارش سازمان ملل درباره نسل کشی اسراییل در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمایت جهانی از گزارش سازمان ملل درباره نسل کشی اسراییل در غزه"، کلیک کنید.