دفتر اطلاع رسانی فلسطین: دشمن قصد حمله به رفح دارد

دفتر اطلاع رسانی فلسطین: دشمن قصد حمله به رفح دارد

دفتر اطلاع رسانی دولتی فلسطین دستور ارتش صهیونیستی برای تخلیه رفح را تحولی خطرناک توصیف و تاکید کرد که این امر نشان می دهد دشمن قصد حمله به این منطقه را دارد.

به گزارش انین، دفتر اطلاع رسانی دولتی فلسطین اعلام کرد که اعلام رژیم اشغالگر مبنی بر اینکه مناطق شرق رفح باید تخلیه شود ثابت می کند که این رژیم قصد حمله به رفح را دارد.

طبق گزارش المیادین، این دفتر تاکید کرد: رژیم اشغالگر به صورت فریبکارانه به سمت مذاکرات رفت و از ایده و برنامه حمله گسترده به رفح منصرف نشد. شهروندان به صورت محدود دستور تخلیه رفح را اجرا کردند و موسسات حیاتی و مهم و در راس آن ها گذرگاه رفح همچنان طبق معمول به فعالیت خود ادامه می دهند. اجرایی کردن محدود این دستور ثابت می کند که ملت ما بر شکست طرح های دشمن پافشاری دارند و این پیام را به صهیونیست ها می رساند که با جنایت هایش تنها چیزی را محقق می کند که در شهرهای دیگر محقق کرد.

دفتر اطلاع رسانی خاطرنشان کرد: اعلام ارتش اشغالگر نشان دهنده موضع صحیح فلسطین در مذاکرات و پافشاری اش بر لزوم تضمین توقف تجاوزها است. ما ادعاهای رژیم صهیونیستی و مرتبط کردن این اعلام با عملیات مقاومت در کرم ابوسالم را رد می کنیم.

این درحالی است که اخیرا مشاور سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تاکید کرد که حمله به رفح هرگز منجر به یک پیروزی تمام عیار نخواهد شد و هرگز اسرا را باز نمی گرداند بلکه روابط تل آویو با آمریکا و جهان را به خطر می اندازد.

«آموس هارییل» تحلیلگر مسایل نظامی روزنامه عبری زبان «هاآرتص» با انتقاد شدید از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و متهم کردن او به تلاش برای مانع تراشی در روند عقد قرارداد تبادل اسرا به دلیل منافع شخصی و یا محاسبات اشتباه گفت: رایزنی ها در قاهره در آستانه نتیجه دادن بود.

این تحلیلگر در ادامه تاکید کرد: این فشار آمریکا است که تعیین می کند آیا نتانیاهو به تلاش های بایدن پاسخ خواهد داد یا نه.

نتانیاهو عصر یکشنبه در اشاره ضمنی به فشارهای آمریکا مدعی شده بود، «اسراییل هرگز نمی پذیرد در مقابل حماس تسلیم شود حتی اگر این مسیله به معنای تنها ماندن آن باشد.»

«گیورا ایلند» مشاور سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی صبح امروز دوشنبه در گفتگو با رادیوی این رژیم تاکید کرد: عملیات رفح هرگز پیروزی تمام عیاری را محقق نخواهد کرد و افراد ربوده شده را باز نخواهد گرداند، ما در خان یونس اقدام کردیم اما نتیجه آن چه شد؟

او در این رابطه گفت: من این ایده را دست کم نمی گیرم که حمله به رفح، ضربه جدی را به قدرت نظامی حماس وارد خواهد کرد اما فکر می کنم که این ایده اشتباه است، چنین عملیاتی هرگز منجر به نابودی قدرت حماس نشده و چه بسا باعث تشدید جدی اختلاف نظرها با آمریکا می شود چراکه آمریکا تمایل دارد این جنگ پس از 7 ماه متوقف شود.

پایان خبر انین

دفتر اطلاع رسانی فلسطین: دشمن قصد حمله به رفح دارد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دفتر اطلاع رسانی فلسطین: دشمن قصد حمله به رفح دارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دفتر اطلاع رسانی فلسطین: دشمن قصد حمله به رفح دارد"، کلیک کنید.