دولت سیزدهم ایران را کارگاه مدرسه سازی کرد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

دولت سیزدهم ایران را کارگاه مدرسه سازی کرد - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انین؛ رضا مراد صحرایی در بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران با بیان اینکه موضوع مدرسه سازی جلوه ای از مشارکت مردم برای ساختن این کشور است؛ گفت: مدرسه ها جایی هستند که آینده کشور در آن ساخته می شود. آموزش و پرورش سیمای آینده کشور را نشان می دهد. از این جهت است که مصداق عمل صالح امر مدرسه سازی است زیرا که آینده سازی است.

دولت سیزدهم ایران را کارگاه مدرسه سازی کرد

صحرایی با بیان اینکه این دولت مفتخر است که ایران را به کارگاه مدرسه سازی تبدیل کرده است؛ گفت: در سی و پنج ماه دولت سیزدهم سرانه دانش آموزی از 3 متر مربع به 4.7 دهم مترمربع رسید و یک متر مربع به سرانه دانش آموزی کشور و استان تهران متر اضافه شد.

وی با اشاره به گستردگی کشور گفت: در این مدت 30 هزار کلاس درس در قالب 7 هزار پروژه آموزشی، ورزشی و پرورشی ساخته شد. روزانه 8 مدرسه و 3 و نیم کلاس درس در این دولت ساخته شده است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: مشارکت خیرین از تنه مدرسه سازی رشد کرده است و مشارکت خیرین در بیمارستان سازی و دانشگاه سازی سرایت کرده است.

حمید رضا خان محمدی رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور هم در این مراسم با بیان اینکه وجه شباهت خیرین با رییس جمهور شهید مدرسه سازی است، اظهار کرد: امروز به طور ویژه پدر معنوی مدرسه سازی دکتر حافظی یاد کنیم.

وی ادامه داد: تعهدات خیرین از 3 به 11 هزار میلیارد تومان رسید و در سال جاری میزان تعهدات خیرین در امر مدرسه سازی 20 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

دولت سیزدهم ایران را کارگاه مدرسه سازی کرد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دولت سیزدهم ایران را کارگاه مدرسه سازی کرد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دولت سیزدهم ایران را کارگاه مدرسه سازی کرد – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.