رسانه ها به تبیین ویژگی های شخصیتی شهید جمهور بپردازند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

رسانه ها به تبیین ویژگی های شخصیتی شهید جمهور بپردازند - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انین، فرشاد پیله چی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهید آیت الله رییسی از ابتدای خدمت خود در نظام جمهوری اسلامی، چه در طول خدمت خود در آستان قدس رضوی و ریاست قوه قضاییه و چه در دوران ریاست قوه مجریه همواره تلاش داشتند که برای رضای خدا به مردم خدمت کنند و من معتقدم ایشان در مسیر خدمت به مردم با خدا معامله کرده است.

وی با بیان اینکه ایشان در طول خدمت خود بدون هیچ گونه پیش داوری و با روحیه حمایت مردمی سعی در خدمت رسانی به مردم داشتند، افزود: مثال های بسیاری در تاریخ شفاهی 40 ساله انقلاب اسلامی، از عدالت شهید آیت الله رییسی دیده و شنیده شده است. این شهید عزیز ازجمله شخصیت های تراز انقلاب اسلامی و دارای نگاهی راهبردی و اخلاق مدار بود.

پیله چی بابیان اینکه مشی شهید آیت الله رییسی، مشی شهید رجایی بوده است، تصریح کرد: شهید آیت الله رییسی علی رغم برخی مدیران، یک زندگی ساده و در تراز انقلاب اسلامی داشتند. در خدمت مردم بودن، از خصوصیات شهید جمهور بوده است. اعتقاد ایشان به چارچوب های اعتقادی دین مبین اسلام و خستگی ناپذیری شهید رییسی در طول مدت خدمتش باعث می شود، مدیران و مسیولان جمهوری اسلامی برای ادامه راه ایشان، یک چراغ راه به عنوان مکتب خدمت داشته باشند.

رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین با اشاره به سفر پر خیروبرکت شهید جمهور به استان قزوین، گفت: بیش از 40 مصوبه در سفر شهید آیت الله رییسی به قزوین در حوزه های مختلف همچون راه و شهرسازی، بهداشت درمان و آموزش های پزشکی، حفاظت محیط زیست، زنان و خانواده و سایر حوزه ها تصویب شد.

کمک 40 میلیارد تومانی دولت سیزدهم برا ساخت مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی

وی خاطرنشان کرد: در پی سفر هییت دولت به استان قزوین، بالغ بر 40 میلیارد تومان اعتبار برای مجتمع تحقیقاتی و درمانی جهاد دانشگاهی در نظر گرفته شده بود که توجه ویژه دولت به این نهاد انقلابی را نشان می دهد.

پیله چی در خصوص سایر اقدامات دولت در استان قزوین گفت: تخصیص بودجه و تسریع در پروژه های راه سازی و راهداری، تخصیص اعتبار در راستای نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، واحدهای آموزشی و ورزشی، اختصاص بودجه برای اهدای تسهیلات اشتغال زایی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، تسریع در پروژه های درمانی و اختصاص بودجه برای احداث فاز اول بیمارستان 700 تختخوابی قزوین بخشی از مهم ترین اقداماتی بوده که توسط شهید جمهور در استان قزوین کلید خورده است.

وی در خصوص ساده زیستی شهید آیت الله رییسی بیان کرد: یک مدیر در تراز انقلاب، باید همچون سیره امیرالمومنین (ع) مانند مردم عامه جامعه زندگی کند و اگر بخواهیم یک الگوی معاصر از یک مدیر در تراز انقلاب نام ببریم؛ قطعاً این الگو، شهید آیت الله رییسی است و مدیران فعلی نیز باید ساده زیستی را در زندگی خود جاری و ساری کنند.

وی ادامه داد: شهید آیت الله رییسی پدر خود را در پنج سالگی ازدست داده بودند و از همان کودکی سختی های زیادی برای امرارمعاش زندگی خود کشیدند، اما همیشه با تمسک به امام هشتم شیعیان و توکل به خدا سعی کردند که سختی ها را پشت سر بگذارند و همین موضوع سبب شده بود که ایشان توجه ویژه ای به مستضعفان و محرومان داشته باشند و مردم ایشان را سید محرومان بدانند.

رییس جهاد دانشگاهی استان قزوین تصریح کرد: با توجه به رویکرد دیپلماسی دولت سیزدهم، تعاملات خوبی با کشورهای همسایه صورت گرفت و به تبع آن حجم معادلات تجاری در مسیر روبه رشد قرارگرفته است و امروز مسیولان موظف هستند، مسیر خدمت را به نحو احسن ادامه دهند.

وی ادامه داد: مردم همیشه در بزنگاه های مختلف پای نظام بوده اند و دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کرده اند. معتقدم با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و ادامه راه خدمت شهید آیت الله رییسی، شرایط بهتری به واسطه فرهنگ سازی، تبیین اهداف و استفاده از مسیولان تراز انقلاب، در انتظار ایران عزیز خواهد بود.

این مسیول عنوان کرد: امروز نیاز به ترویج الگوهایی مثل شهیدان آیت الله رییسی، رجایی، حاج قاسم سلیمانی و کاظمی آشتیانی در جامعه داریم. انقلاب اسلامی مدعی یک مدل حکمرانی مبتنی بر اندیشه اسلام در دنیا است و شهید آیت الله رییسی به درستی این خطوط بنیادین را شناخته بودند و این مسیله در عملکرد ایشان واضح بود.

وی تصریح کرد: امروز باید الگوی مدیریت جهادی و در خدمت مردم بودن بابت پاسخگو کردن مسیولان نظام برای مطالبات مردم را در بعد رسانه ای و علوم مرتبط با اقتصاد، مدیریت و حکمرانی مدل سازی کنیم تا بتوانیم در چارچوب این مدل ها، نظام جانشین پروری و الگوسازی مدنظر را در جامعه نهادینه کنیم.

پیله چی در پایان گفت: امروز تکلیف رسانه ها و علاقه مندان به حوزه پژوهش و فناوری به ویژه پژوهشگران نهاد فناورانه جهاد دانشگاهی، مدل سازی از ویژگی های شخصیتی خدمتگزارانی مانند شهید آیت الله رییسی است.

پایان خبر انین

رسانه ها به تبیین ویژگی های شخصیتی شهید جمهور بپردازند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه ها به تبیین ویژگی های شخصیتی شهید جمهور بپردازند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه ها به تبیین ویژگی های شخصیتی شهید جمهور بپردازند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.