رشد تعرفه های پزشکی تا سقف 35 درصد/ تعرفه ها معادل دستمزد پزشکان نیست

رشد تعرفه های پزشکی تا سقف 35 درصد/ تعرفه ها معادل دستمزد پزشکان نیست

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رشد تعرفه های پزشکی تا سقف 35 درصد خبر داد و اعلام کرد: تعرفه ها معادل دستمزد پزشکان نیست.

به گزارش انین، دکتر سعید کریمی گفت: رشد تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی تا سقف 35 درصد در هیات وزیران مصوب شد. اگرچه این عدد با مصوبه 46 درصدی شورای عالی بیمه فاصله دارد و مراکز درمانی را در تامین هزینه های خود با مشکل مواجه خواهد کرد ولی با توجه به محدودیت های مالی دولت می بایست از مساعدت حداکثری دولت در تصویب عدد 35 درصد تشکر کنیم.

وی افزود: تعرفه های خدمات تشخیصی درمانی معادل دستمزد پزشکان نیست و اجزای تعرفه شامل جزء حرفه ای و جزء فنی، ویزیت، تعرفه پرستاری، دارو و ملزومات پزشکی، خدمات آزمایشگاه و تصویربرداری و جزء هتلینگ بیمارستانی هریک دارای وزن های هزینه ای مختلف و دارای فرمول های پیچیده محاسباتی هستند.  

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که دستمزد کادر درمان حدود یک سوم وزن تعرفه های پزشکی را شامل می شود، تصریح کرد: مقایسه افزایش 35 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی با میزان افزایش حقوق کارگران و کارمندان محترم مقایسه ای نادرست است. 

کریمی با اشاره به اینکه متاسفانه به علت همین مقایسه های نادرست و پیچیدگی های محاسباتی تعرفه های پزشکی و هزینه های غیر قابل اجتناب دارو و ملزومات پزشکی، جزء حرفه ای خدمات پزشکی که همان دستمزد پزشک است حتی در بخش خصوصی از 36 هزار تومان در سال 90 به 69700 تومان در سال 1402 رسیده است، گفت: یعنی جزء حرفه ای طی 12 سال به اندازه دو برابر هم رشد نکرده است، در حالی که افزایش حداقل حقوق سایر گروهها از سال 90 تا سال 1402 بیش از 10 برابر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت حفظ انگیزه و تامین معیشت نیروهای کادر بهداشت و درمان، جلوگیری از مهاجرت نخبگان و جلوگیری از مهاجرت های شغلی و تداوم خدمات پزشکی لازم است عقب ماندگی های تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی که طی دو دهه گذشته ایجاد شده است به تدریج جبران شود.

به گزارش وبدا کریمی در پایان یادآور شد: رعایت مصوبات دولت برای همه گروه ها الزامی است و اعلام هرگونه تعرفه و رشد اجزای تعرفه خارج از مصوبات دولت فاقد وجاهت قانونی است. امیدواریم در تصویب اجزای تعرفه هم با مساعدت حداکثری دولت همراه باشیم.

پایان خبر انین

رشد تعرفه های پزشکی تا سقف 35 درصد/ تعرفه ها معادل دستمزد پزشکان نیست

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد تعرفه های پزشکی تا سقف 35 درصد/ تعرفه ها معادل دستمزد پزشکان نیست" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد تعرفه های پزشکی تا سقف 35 درصد/ تعرفه ها معادل دستمزد پزشکان نیست"، کلیک کنید.