رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف کشور 

رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف کشور 

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از  وقوع رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف کشور همچنین ورود گرد و خاک به ایران از مرزهای غربی طی دوشنبه(21 خرداد) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با انین افزود: طی پنج روز آینده در شمال غرب کشور گذر متناوب امواج کم دامنه تراز میانی جو پیش بینی می شود و در سایر مناطق کشور جوی پایدار و آرام مستقر خواهد بود.

وی اضافه کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (19 و 20 خرداد) در مناطقی از شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی واقع در استان های همدان، مرکزی و جنوب قزوین همچنین در جنوب شرق کرمان، نیمه شرقی هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

ضیاییان افزود: دوشنبه (21 خرداد) در شمال غرب و پاره ای از نقاط غرب کشور و در استان های گیلان و قزوین در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد. در این روز شرایط برای تشکیل گردوخاک در کشور عراق مهیا خواهد بود و نفوذ گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور انتظار می رود.

وی اضافه کرد: سه شنبه (22 خرداد) علاوه بر شمال غرب و دامنه های زاگرس مرکزی واقع در استان های همدان، مرکزی، قم، ارتفاعات غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری همچنین در دامنه های جنوبی البرز شامل استان های قزوین، البرز و تهران و در سواحل غربی دریای خزر نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد.

ضیاییان ادامه داد: چهارشنبه (23 خرداد) تنها در نیمه شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش بینی می شود. 

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (20 خرداد) صاف از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و دوشنبه (21 خرداد) کمل ابری، از بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک و احتمال رگبار باران با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 10 و 8 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 47 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

پایان خبر انین 

رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف کشور 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف کشور " هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف کشور "، کلیک کنید.