رییس جمهور: آموزش و پرورش نه مسیله با اولویت، بلکه مسیله اول کشور است

در آیین تجلیل از معلمان نمونه کشوری؛

رییس جمهور: آموزش و پرورش نه مسیله با اولویت، بلکه مسیله اول کشور است

رییس جمهور گفت: آموزش و پرورش ناظر بر عموم رفع دغدغه هایی است که امروز دغدغه مندان، آسیب شناسان، جامعه شناسان و خانواده ها دارند، لذا مسیله آموزش و پرورش نه مسیله ای با اولویت، بلکه مسیله اول کشور است و هدف انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب فرهنگی برای ارتقا و اعتلای فرهنگ، ساخت انسان ها، ساخت جامعه قرآنی و نمونه با کمک و محوریت آموزش و پرورش، معلم و مدرسه ممکن است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری انین، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی صبح امروز دوشنبه در آستانه روز معلم، در دیدار جمع زیادی از فرهنگیان و در آیین تجلیل از معلمان نمونه کشوری، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فرهنگیان، معلمان و آینده سازان کشور، صمیمانه از تلاش همه مربیان و معلمان قدردانی کرد و روز معلم را به همه معلمان و دست اندرکاران آموزش و پرورش تبریک گفت.

رییس جمهور نهاد تعلیم و تربیت را موضوعی بسیار با اهمیت توصیف کرد که باید همواره مورد توجه دولتمردان، معلمان، مربیان و خانواده های گرامی باشد و گفت: موضوع تعلیم و تربیت اساس ساختن کشور، صیانت از جامعه، رشد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، آسیب شناسی و آسیب زدایی از جامعه و اساس برای ارتقای نسل ها است.

رییسی با بیان اینکه تعلیم و تربیت ناظر به رفع همه آسیب هایی است که امروز جامعه را رنج می دهد، افزود: آموزش و پرورش ناظر بر رفع دغدغه هایی است که امروز دغدغه مندان، آسیب شناسان، جامعه شناسان و خانواده ها دارند، لذا مسیله آموزش و پرورش نه مسیله ای با اولویت، بلکه مسیله اول کشور است و هدف انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب فرهنگی برای ارتقا و اعتلای فرهنگ، ساخت انسان ها، ساخت جامعه قرآنی و نمونه با کمک و محوریت آموزش و پرورش، معلم و مدرسه ممکن است.

رییس جمهور در ادامه ضمن ارج نهادن به همه تلاش های صورت گرفته از سوی وزرا، معاونین، مدیران کل، مربیان و معلمان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در جهت ارتقای نهاد مدرسه، افزود: امروز ضرورت بازنگری نسبت به اقدامات صورت گرفته با هدف کم کردن فاصله وضع موجود با وضع مطلوب امری ضروری است و در این زمینه سند تحول آموزش و پرورش می تواند در راستای اقدامات هماهنگ و منسجم میان مدرسه، خانواده و متولیان اجرای این سند، بسیار موثر باشد.

رییسی با تاکید بر اهمیت تقویت نرم افزاری و سخت افزاری نهاد مدرسه برای اجرای این سند، افزود: همه ما باید ضرورت نیاز به تحول را درک کنیم و بر هر اقدامی که ما را به این فرآیند نزدیک تر می سازد، تاکید و توجه ویژه داشته باشیم.

رییس جمهور با اشاره به اهمیت موضوع اجرای عدالت و اقامه قسط در جامعه، تصریح کرد: انسان عدالت طلب، متعهد، مسیولیت پذیر، حق خواه و دغدغه مند در نهاد مدرسه تربیت می شود و اساساً مدرسه حلّال بسیاری از مسایل و مشکلات جامعه ما است.

رییسی همچنین با تاکید بر اهمیت جایگاه معلمان در انسان سازی، جامعه سازی، ارتقای اخلاق و مبانی علمی و اندیشه ای در جامعه، افزود: اینکه امام خمینی (ره) فرمود «معلمی شغل انبیاست» سخنی قرآنی و دینی است، چرا که اولین معلم بشریت ذات اقدس الهی و پس از آن انبیاء و اولیای الهی بوده اند.

رییس جمهور در ادامه رواج قانون مداری، انضباط اجتماعی و اقتصادی، فرهنگ فقرزدایی، تبعیض ستیزی و صدق و راستی را در گرو تعلیم و تربیت در مدارس، دانست و گفت: اگر این مفاهیم به عنوان یک ارزش به دانش آموزان آموخته شود و احساس، اخلاق و عمل افراد در چارچوب مبانی تربیتی باشد، بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی از جامعه زدوده خواهد شد.

خبر تکمیل می شود …

رییس جمهور: آموزش و پرورش نه مسیله با اولویت، بلکه مسیله اول کشور است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییس جمهور: آموزش و پرورش نه مسیله با اولویت، بلکه مسیله اول کشور است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییس جمهور: آموزش و پرورش نه مسیله با اولویت، بلکه مسیله اول کشور است"، کلیک کنید.