زنگ خطر سلامت قلب به صدا در آمد

زنگ خطر سلامت قلب به صدا در آمد

آفتاب نیوز :

بیماری قلبی وعروقی همچنان عامل اصلی مرگ ومیر در سراسر جهان و مسیول تقریبا یک مورد از هر سه مرگ است.

بر اساس گزارش فدراسیون جهانی قلب در سال 2024، بیش از 20 میلیون مورد مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی در سال 2021 گزارش شده است.

به نقل از ارث، علیرغم پیشرفت های قابل توجه در پیشگیری، درمان و مداخله بیماری قلبی، تغییرات آب وهوا تهدیدی برای معکوس کردن این دستاوردهاست.

ناسا تایید کرد که میانگین دمای جهانی بیش از 2 درجه فارنهایت در طول قرن گذشته افزایش یافته که منجر به تغییرات طولانی مدت در الگوهای آب وهوا، اکوسیستم های آشفته و بالا آمدن سطح دریاها شده است.

تحقیق جدید به ارتباط بین عوامل استرس زای محیطی مرتبط با تغییرات آب وهوایی و بیماری های قلبی وعروقی پرداخته است.

این یافته ها ارتباط قوی بین دمای شدید، طوفان ها و افزایش مرگ ومیر و بروز بیماری های قلبی را نشان می دهد.

جمعیت های آسیب پذیر، مانند افراد مسن، اقلیت های نژادی و قومی و آن هایی که از جوامع کم درآمد هستند، به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار می گیرند.

قرار گرفتن در معرض گرمای شدید می تواند بر ضربان قلب و فشار خون تاثیر منفی بگذارد و زندگی در یک فاجعه طبیعی می تواند باعث ناراحتی روانی شود.

طوفان ها و سیل ها ممکن است از طریق قطع برق و اختلال در زنجیره تامین، ارایه خدمات درمانی را مختل کنند.

پیش بینی می شود در بلندمدت، تغییر آب وهوا باعث کاهش بهره وری کشاورزی و کیفیت تغذیه ای مواد غذایی شود که می تواند سلامت قلب و عروق را نیز به خطر بیندازد.

محققان دریافتند که قرار گرفتن در معرض دمای شدید به شدت با افزایش بروز بیماری های قلبی وعروقی و مرگ ومیر مرتبط است و تاثیر آن بر اساس دما و مدت زمان قرار گرفتن در معرض آن متفاوت است.

این یافته ها نشان می دهد که پزشکان باید از خطرات قلبی وعروقی مرتبط با آب وهوا در جامعه خود آگاه باشند. به عنوان مثال، در مناطق مستعد طوفان یا سیل، پزشکان باید به بیماران کمک کنند تا برنامه های اضطراری را برای اطمینان از دسترسی بدون وقفه به داروها و مراقبت های بهداشتی در صورت لزوم توسعه دهند.

سیستم های بهداشتی همچنین باید تاب آوری زیرساخت های خود را در برابر تغییرات آب وهوایی ارزیابی کنند.

محققان نتیجه گرفتند: «تغییرات آب وهوا در حال حاضر بر سلامت قلب وعروق در ایالات متحده و سراسر جهان تاثیر منفی گذاشته است و برای کاهش خطرات قلب وعروقی مرتبط با تغییرات آب وهوایی، به ویژه در میان آسیب پذیرترین جمعیت، اقدام فوری لازم است.

نتایج این تحقیق در مجله JAMA Cardiology منتشر شده است.

زنگ خطر سلامت قلب به صدا در آمد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زنگ خطر سلامت قلب به صدا در آمد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زنگ خطر سلامت قلب به صدا در آمد"، کلیک کنید.