سیل با 3 استان جنوبی چه کرد؟

سیل با 3 استان جنوبی چه کرد؟

آفتاب نیوز :

در این گزارش خسارات وارده ناشی از وقوع این مهمان ناخوانده در سه استان سیستان وبلوچستان، هرمزگان و کرمان در روز گذشته، بررسی می شود.

شکسته شدن رکورد بارش 10 ایستگاه هواشناسی سیستان و بلوچستان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در رابطه با میزان بارش باران در این استان گفت که براساس داده های دریافتی، چابهار 146.4، زرآباد 270، کهیر 121، کنارک 247، شارک 247، پلان 144، تیس 141، مومان 143، بانست 175 و بریس 117 میلی متر بارندگی را به خود دیدند.

وی ادامه داد که از زاهدان 29.5، راسک 47، نیکشهر 92.1، ایرانشهر 79.5، بمپور 91.5، دلگان67، خاش 30.1، سراوان 45، مهرستان 66، نصرت آباد 7.5، میرجاوه 3.5، زابل 8.7 زهک 13.3 میلی متر باران نیز گزارش شد.

قطع راه ارتباطی 300 روستا در جنوب سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان عصر روز گذشته 29 فروردین 1403 از قطع ارتباط 300 روستا در جنوب این استان بر اثر بارش شدید باران و بروز سیلاب خبر داد.

همچنین مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت که راه ارتباطی 20 روستای حوزه شهرستان های سراوان، مهرستان، سیب و سوران و گلشن در اثر بارندگی های سیل آسای اخیر مسدود شده است.

وی افزود: علاوه بر محور های فوق، محور گلشن، سراوان، مهرستان، ایرانشهر، گشت، سراوان و محور های فرعی سوران، پسکوه و مهرستان، سوران تا اطلاع ثانوی مسدود است.

بارندگی بیش از 5 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی «کنارک» خسارت زد

مدیر جهادکشاورزی کنارک نیز گفت که سیلاب در سیستان و بلوچستان به 3 هزار هکتار اراضی دیم زیر کشت سورگوم و ماش، 5 واحد مرغداری با 80 هزار قطعه مرغ و جوجه، بیش از 600 بندسار و 10 آب بند آسیب جدی وارد کرد.

همچنین مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت که بر اثر شرایط جوی حاکم در سطح استان تا این لحظه، 123 اصله پایه فشار متوسط و ضعیف شبکه توزیع برق این منطقه دچار خسارت و تخریب شده است.

فرماندار زرآباد نیز تاکید کرد که از روز 28 فروردین ماه، تمامی خطوط ارتباطی در زرآباد از شب گذشته قطع است و خسارت بسیار سنگینی به زیرساخت های شهری و روستایی، مزارع کشاورزی و راه ها وارد آمده، برق شهر و روستا قطع و 4 پل محور بندینی زرآباد تخریب شده است.

اما رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت که از ابتدای وقوع سیلاب در بلوچستان برق 445 روستا دچار خاموشی شد، که با تلاش پرسنل صنعت برق در حال حاضر برق 217 روستا پایدار شده است.

شبکه آب 78 روستای سیستان و بلوچستان از مدار خارج شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان بیان کرد که شبکه آب 78 روستا به دلیل طغیان رودخانه ها، تخریب چاه ها و منابع تولید و همچنین شکستگی خطوط انتقال آب از مدار خارج شده است.

وی همچنین گفت که فاز اول آب شیرین کن چابهار- کنارک که بر اثر طوفان دچار آسیب و از مدار خارج شده بود، به مدار مصرف بازگشت.

وزیر کشور به مناطق سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان سفر کرد

وزیر کشور با حضور در شهرها، روستا ها و بخش های مختلف حوزه جنوب سیستان و بلوچستان، از نزدیک در جریان روند خدمات رسانی به مردم قرار گرفت.

امدادرسانی هلال احمر به بیش از 1700 سیل زده در سیستان و بلوچستان

امدادرسانی هلال احمر به بیش از 1700 سیل زده انجام و 3 اردوگاه اسکان اضطراری در سیستان و بلوچستان راه اندازی شد.

نجات 4 نفر از مردم محلی گرفتار در سیلاب بلوچستان

نیرو های هلال احمر جان 4 نفر از مردم محلی گرفتار در سیلاب بلوچستان را نجات دادند.

همچنین معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که 70 سرنشین 3 دستگاه اتوبوس گرفتار سیلاب در مسیر نیکشهر – چابهار توسط نیرو های امدادی نجات داده شدند.

ارسال کمک های سپاه به نقاط درگیر سیل در منطقه کهیر

به دنبال بارندگی ها در جنوب سیستان و بلوچستان نیرو های سپاه ضمن حضور در نقاط بحرانی نسبت به توزیع اقلام امدادی اقدام کردند.

قطع برخی راه های ارتباطی «سیریک»، مسدود شدن راه مواصلاتی 8 روستا در میناب.

اما بارش ها در هرمزگان نیز منجر به طغیان رودخانه و بسته شدن برخی راه های ارتباطی سیریک شد.

همچنین رییس راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان میناب گفت که درپی فعالیت بارشی در استان هرمزگان راه مواصلاتی 8 روستا در بخش سندرک شهرستان میناب مسدود شده است.

سیل، راه های مواصلاتی هشتبندی به میناب را مسدود کرد

همچنین در اثر وقوع سیلاب راه های مواصلاتی هشتبندی به میناب مسدود شد.

آب 20 روستای هرمزگان قطع است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان نیز گفت که آب 20 روستا در منطقه شرق هرمزگان قطع است که با فروکش کردن سیلاب برای بررسی و رفع آن ها که اغلب ناشی از قطعی برق است، اقدام خواهد شد.

3 نفر در اثر بارندگی در هرمزگان فوت کردند

اما بارش باران و باتلاقی شدن گودال در «جاسک» استان هرمزگان، باعث مرگ 2 جوان 14 ساله و 20 ساله از روستای «زهریکار سورک» هرمزگان شد.

همچنین یک کودک 9 ساله اهل روستای کهورتاک هشتبندی که صبح امروز با دوستان خود برای تماشای رودخانه به جوار رودخانه سیلابی روستایشان رفته بودند، در آب می افتد و غرق می شود.

جابجایی فوری 170 خانوار در معرض سیل در «جاسک»

بارش ها در بالادست جاسک نیز موجب پرآب شدن رودخانه ها شد و همین مساله موجب شده تا احتمال طغیان ناگهانی رودخانه در منطقه گنجه، گروک و لیره ای جاسک وجود داشته باشد و به همین خاطر تخلیه این 3 روستا با جدیت انجام گرفته است و اهالی در سالن ورزشی و مدرسه شبانه روزی اسکان داده شدند.

راه ارتباطی 12 روستای بخش جبالبارز جنوبی عنبراباد مسدود شد

اما سری هم به استان کرمان می زنیم، طغیان رودخانه در این استان نیز راه ارتباطی 12 روستا در بخش جبالبارز جنوبی عنبرآباد را مسدود کرد.

3 دختر نوجوان مفقود شده پیدا شدند!

اما فرماندار عنبرآباد از مفقودی 3 دختر نوجوان از منطقه عشایر نشین بخش مردهک ارتفاعات کلهک عنبرآباد به واسطه سیل خبر داد که ساعاتی بعد اعلام شد که هر 3 آنان پیدا شدند.

بارندگی به راه های مناطق عشایری و ابنیه تاریخی سیرجان خسارت زد

به گفته رییس میراث فرهنگی سیرجان براساس برآورد کارشناسان در بارندگی های شب گذشته بیش از یک صد میلیارد ریال به آثار میراث فرهنگی ثبت شده شهرستان سیرجان خسارت وارد شده است.

استاندار کرمان: سیل با کمترین خسارت پایان یافت

استاندار کرمان امروز نیز  گفت که ده شهر کرمان درگیر سیل شدند که ریگان و فهرج در شرق و 8 شهر هم در جنوب کرمان بود.

وی گفت که شهرستان های منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب و جازموریان درگیری بیشتری داشتند، بارندگی های زیادی در این شهرستان ها به وقوع پیوست، اما خوشبختانه با کمترین خسارت پایان یافت.

گفتنی است وقوع سیل در دبی (امارات متحده عربی) بزرگراه های اصلی این شهر را مسدود و پرواز های بین المللی را مختل کرد؛ این میزان بارندگی در 75 سال گذشته در این منطقه نیز بی سابقه توصیف شده است.

سیل با 3 استان جنوبی چه کرد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل با 3 استان جنوبی چه کرد؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل با 3 استان جنوبی چه کرد؟"، کلیک کنید.