سیل در دبی و عملیات گسترده پاکسازی معابر

سیل در دبی و عملیات گسترده پاکسازی معابر

پس از بارندگی های شدید و جاری شدن سیلاب در دبی امارات، روز گذشته (پنجشنبه) عملیات پاکسازی معابر در این شهر آغاز شد.

به گزارش انین، طوفان و بارندگی طی روزهای اخیر در دبی منجر به ایجاد اختلال در زندگی مردم شد. این شهر طی یک روز به انداره یک سال بارندگی داشته است.

در امارات یک نفر در نتیجه این حوادث جان باخته است و در سرتاسر کشور مسیولان در تلاش پاکسازی خیابان های آب گرفته از وسایل نقلیه و بازگرداندن خدماتی هستند که به شدت مختل شده است.

بارندگی های شدید همچنین منجر به ایجاد اختلال در فرودگاه بین المللی دبی نیز شد و عملیات پاکسازی جاده ها به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل در حرکت پروازها انجام شده است.

به گفته کارشناسان، باران ها شدیدترین بارندگی ها در امارات در 75 سالی است که سوابق ثبت شده است.

به گزارش رویترز، سیل منجر به دورکاری کارکنان ادارات، آبگرفتگی منازل و جاده ها نیز شده است.

در همین حال، در افغانستان وزارت رسیدگی به حوادث طبیعی گفته است که 2500 خانه در سیل های اخیر ویران شده یا آسیب دیده اند و 29 ولایت افغانستان شاهد بارندگی شدید و سیل بوده است. مسیولان گفتند تاکنون دست کم 70 نفر بر اثر وقوع سیل و در نتیجه ریزش سقف جان خود را از دست داده اند.

به گزارش بی بی سی، سازمان ملل سال گذشته هشدار داد که افغانستان در حال تجربه نوسانات شدید اقلیمی است.

همچنین در عمان سیل که یک اتفاق نادر است تاکنون جان 20 نفر را گرفته است. عربستان سعودی و بحرین هم شاهد بارندگی بوده اند و برخی جاده ها را سیل گرفت.

در پاکستان هم بارندگی ها منجر به مرگ ده ها نفر شده و به خانه ها و زیرساخت ها خسارات وارد کرده است.

در یمن هم چندین منطقه در استان «حضرموت» از اوایل صبح چهارشنبه شاهد بارش شدید باران بوده که منجر به جاری شدن سیلاب ها شده و تاکنون یک تن نیز جان خود را از دست داده است.

عوامل زیادی در سیل نقش دارند اما گرمتر شدن هوا به دلیل تغییر اقلیم که ناشی از سوخت های فسیلی است، بارندگی شدید را خیلی محتمل تر کرده است.

جهان از زمان ثبت رکوردها 1.1 درجه سانتیگراد گرمتر شده است و این روند ادامه خواهد یافت مگر آنکه تصاعد گازهای گلخانه ای به شدت کاهش یابد.

پایان خبر انین

سیل در دبی و عملیات گسترده پاکسازی معابر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل در دبی و عملیات گسترده پاکسازی معابر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل در دبی و عملیات گسترده پاکسازی معابر"، کلیک کنید.