فضاپیمای مرموز چین، شیء عجیبی را در مدار زمین رها کرد!

به گزارش خبرگزاری انین، به نظر می رسد فضاپیمای چین که نامش فاش نشده،  شیء دیگری را به فضا پرتاب کرده است. نیروی فضایی آمریکا ماهیت این شیء را ناشناخته اعلام کرده، اما نام «59884» با مشخصه بین المللی «2023-195G» به آن داده شده است.

فضاپیمای چین بیش از 165 روز در مدار بوده و شیء جدید در 24 مه رصد شده است. این فضاپیما برای اولین بار در 14 دسامبر 2023 به مدار زمین وارد شد.

از آن زمان، این فضاپیما به دور زمین می چرخد، اشیای عجیبی را مستقر می کند یا سیگنال های عجیبی را انتشار می دهد. اگرچه ماهیت شیء جدید نامشخص است اما برخی از افراد مانند «جاناتان مک داول»(Jonathan McDowell) اخترفیزیک دان «مرکز اخترفیزیک هاروارد اسمیتسونین»(CFA) ایده هایی دارند.

مک داول در حساب ایکس خود نوشت که معتقد است این شیء می تواند زیرماهواره یا قطعه ای سخت افزاری باشد که پیش از پایان ماموریت، از مدار خارج شده است. همچنین، این شیء ممکن است برای مانورهای نزدیکی و گرفتن مورد استفاده قرار بگیرد.

فضاپیمای مرموز چین یک شیء عجیب را در مدار زمین رها کرد!/ عکس

شرح عکس: نمایی از فضاپیمای محرمانه آمریکایی X-37B

مک داول اندکی بعد پست کرد: «فضاپیمای چین در اولین پرواز خود نیز یک کار مشابه انجام داد. جالب است که ببینیم آیا فضاپیما به زودی مانور می دهد یا فرود می آید«.

قابل درک است که چین همه چیز را درباره ماموریت خود کاملا محرمانه نگه دارد. قابل ذکر است که مقامات فضایی چین هیچ تصویر یا توضیحی را درباره این فضاپیما منتشر نکرده اند. تنها موضع رسمی چین،  گزارش مختصری از پرتاب است که ساعاتی پس از این رویداد منتشر شد.

به هر حال، فضاپیمای چین در حال حاضر سومین ماموریت خود را انجام می دهد و بسیاری معتقدند توانایی های آن تا حدودی شبیه به «ایکس-37بی»(X-37B) آمریکاست. هر دو به عنوان فضاپیماهای قابل استفاده مجدد در نظر گرفته شده اند و نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در فناوری فضایی هستند.

استفاده از فضاپیماهای با قابلیت استفاده مجدد می تواند هزینه ها را کاهش دهد و تعداد ماموریت ها را بالا ببرد. اولین پرواز فضایی این هواپیما در سال 2020 دو روز به طول انجامید؛ در حالی که دومین پرواز آن که در سال 2022 انجام شد، 276 روز طول کشید. هر دو سفر به مدار شامل رهاسازی یک شیء در فضا بود.

منبع: universemagazine

227227

فضاپیمای مرموز چین، شیء عجیبی را در مدار زمین رها کرد!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فضاپیمای مرموز چین، شیء عجیبی را در مدار زمین رها کرد!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فضاپیمای مرموز چین، شیء عجیبی را در مدار زمین رها کرد!"، کلیک کنید.