قدرت نمایی حکیمانه – انین

قدرت نمایی حکیمانه

نه در جهان اسلام بلکه در کل جهان، آزادگان و کسانی که از جنگ نفرت دارند، به تماشای نمایش باشکوه قدرت نمایی ملت ایران ایستادند و ظهور چنین قدرتی را که به اجرای عدالت در جهان می اندیشد تحسین کردند.

به گزارش انین، محمدکاظم انبارلویی در یادداشتی در رسالت نوشت: 

1- عملیات «وعده صادق» یک قدرت نمایی حکیمانه بود. این قدرت نمایی حکیمانه می تواند پایه گذار یک گفتمان جدید برای تحکیم صلح جهانی باشد. آمریکا و رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی قدرت بازدارندگی خود را آسیب پذیر دیدند. همین آسیب پذیری در عملیات وعده صادق به گونه ای شد که جهانیان متوجه شدند چنین بازدارندگی یک توهم است.
لذا نه در جهان اسلام بلکه در کل جهان، آزادگان و کسانی که از جنگ نفرت دارند به نمایش باشکوه قدرت نمایی ملت ایران ایستادند و ظهور چنین قدرتی که به اجرای عدالت در جهان می اندیشد را تحسین کردند.
به تعبیر رهبری معظم انقلاب، «عملیات وعده صادق اثبات قدرت ایران در چشم جهان بود و نیروهای مسلح چهره خوبی را از اقتدار ایران به عنوان یک قدرت جهانی به نمایش گذاشتند.»
درحالی که رزمندگان اسلام مشغول خشاب گذاری موشکی و پهپادی هستند ودرحالی که مردم از هیجان پاسخ خیبری رزمندگان اسلام به وجد آمده اند باز بلندگوهایی در داخل، پرچم مذاکره تودرتو و بی حاصل با آمریکا را به بهانه این پیروزی بالا برده اند. آن ها از راهبرد تکرار جنایات جنگی آمریکا و بدعهدی یا بی خبر هستند یا خود را به بی خبری می زنند! درهرصورت آن ها در زمین دشمن بازی می کنند. می گویند اکنون زمان استفاده از موشک های دیپلماتیک است، موشک های دیپلماتیکی که در برجام از کار افتاد.
2- قدرت های شیطانی جهان و در راس آن آمریکا، دولت ها و ملت ها را با تیوری «ترس و تصمیم» اداره می کنند. آن ها حتی هم پیمانان خود را با این تیوری به زنجیر کشیده اند.
رژیم صهیونیستی پس از نبرد 1945 و 1968 با همین تیوری اعراب را به زنجیر کشیده و اجازه نداده است آن ها به ویژه پس از جنگ 6 روزه یک تیر به سرزمین های اشغالی شلیک کنند.
شکل گیری جبهه مقاومت به ویژه پس از جنگ 33 روزه حزب الله و درگیری های پینگ پنگی حماس و جهاد اسلامی در درون سرزمین های اشغالی و از همه مهم تر عملیات محیرالعقول طوفان الاقصی گذر از آستانه ترس بود.
این رویکرد، کارکرد تیوری «ترس و تصمیم» را به باد داد و رژیم صهیونیستی را بیش از 190 روز در غزه، زمین گیر کرده است. مردم غزه ترس را ترسانده اند و تصمیم جدی به مقاومت تا آخرین نفر و  تا آخرین نفس گرفته اند همین نفس صهیونیست ها را به شماره انداخته است.
عملیات حکیمانه «وعده صادق» نشان داد دیگر آمریکا و رژیم صهیونیستی نمی توانند نان سلطه طلبی خود را در تنور تیوری «ترس و تصمیم» بپزند.
ترس یک بن بست روانی است هر کس در دام آن بیفتد گام اول و گام آخر شکست را هم زمان تجربه می کند. اکنون رژیم صهیونیستی در این دام افتاده است. جنگ در غزه را ادامه دهد یا شرایط حماس برای آتش بس را بپذیرد، شکست خورده است.
همین معادله در برابر ضربه ایران برقرار است. رژیم صهیونیستی پاسخ عملیات وعده صادق را بدهد یا ندهد، در تله تیوری «ترس و تصمیم» دست وپا می زند.
3- آمریکا در عمر 250 ساله همواره با جهان درون و برون خود در جنگ بوده است. فقط 21 سال صلح را تجربه کرده است. هیچ کدام از روسای جمهور آمریکا را نمی توان یافت که به طور کامل رییس جمهور دوران صلح باشد.
فیلسوفان سیاسی و اندیشکده های سیاسی آمریکا یک روز باید به این سوال پاسخ دهند نقطه پایان این جنگ ها کجاست؟ اگر آن ها جنگ را متوقف نکنند کسانی در جهان هستند که برای صلح بجنگند و نقطه پایانی بر خونریزی ها، قتل عام ها، جنایات جنگی و کشتار جنگی بگذارند.
4- رسانه ها، اندیشکده ها و سیاسیون سه ضلع حکمرانی در غرب سرمایه داری هستند، هر سه ضلع این روزها فریاد می زنند جهان به سمتی در حرکت است که به نفع آن ها نیست. این فهم به لحاظ آینده پژوهی و آینده نگری وجود دارد که چرخ زمان به نفع آن ها نمی چرخد.
درحالی که فقر در برخی ایالت های آمریکا و جهان سرمایه داری به گونه ای است که صدای شهرداران از کارتن خواب ها در حاشیه شهرها درآمده است که نمی توانند صبح به صبح فضولات آن ها را از خیابان ها جمع کنند، مجلس نمایندگان آمریکا یک کمک 26 میلیارد دلاری به اسراییل و یک کمک 60 میلیارد دلاری به اوکراین را به تصویب رساند!
این کارکرد حکمرانی نشان می دهد آن ها نه تنها گوششان بدهکار این نیست که در جهان چه می گذرد، بلکه نمی خواهند حتی صدای شهروندان خود را بشنوند.

پایان خبر انین

قدرت نمایی حکیمانه – انین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قدرت نمایی حکیمانه – انین" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قدرت نمایی حکیمانه – انین"، کلیک کنید.