قطر: مذاکرات آتش بس در بن بست است

قطر: مذاکرات آتش بس در بن بست است

وزیر خارجه قطر با تاکید بر تداوم حضور حماس در دوحه گفت: تهاجم زمینی اسراییل به رفح، گفتگو های آتش بس غزه را به بن بست کشانده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری انین، ««محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه و نخست وزیر قطر، امروز سه شنبه، در اظهاراتی گفت: حمله ارتش اسراییل به رفح به عقب گرد ما در مذاکرات آتش بس-تبادل اسرا منجر شده و تقریباً گفتگو ها را به رکود کشانده است.

وی که کشورش در همراهی با مصر، میانجی گری مذاکرات غیرمستقیم میان حماس و رژیم صهیونیستی را بر عهده دارد، در جریان همایش اقتصادی قطر گفت: متاسفانه اوضاع در سمت وسوی درست پیش نمی رود و اکنون، در وضعیتی هستیم که تقریباً به یک بن بست می ماند. 
البته، آنچه در رفح اتفاق افتاد، ما را به عقب بازگرداند.

بااین حال، آل ثانی از تداوم تلاش قطر برای پیشبرد مذاکرات خبر داد و گفت که دفتر حماس در دوحه همچنان بازمی ماند. به گفته رییس دستگاه دیپلماسی قطر، حماس و اسراییل در اتخاذ رویکرد مذاکره و در باب تداوم جنگ، اختلاف اساسی می کنیم.

به گزارش انین، ناگفته نماند که تداوم حضور حماس در قطر به اهرمی سیاسی برای پیشبرد مذاکرات تبدیل شده تا آنجا که هرازگاهی رسانه ها به نقل از منابع نامشخص، تمدید و تداوم این حضور را به پیشرفت مذاکرات گره می زنند و حتی در مواردی، خبر ها حاکی از آن است که آمریکا برای لغو این میزبانی به دوحه فشار می آورد.

تجاوز زمینی به رفح به شکلی که به ادعای اسراییل «محدود و هدفمند» است از دوشنبه هفته گذشته از مناطق شرقی حومه شهر آغاز شد و با بی نتیجه ماندن مذاکرات قاهره به اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه گسترش یافته است.

واشینگتن مدعی است که تهاجم زمینی در سطح فعلی به منزله عبور از خط قرمز آمریکا نیست، اما در صورت ورود ارتش اسراییل به داخل شهر رفح، برخی کمک های نظامی به این رژیم به حال تعلیق درخواهد آمد.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، به طور ضمنی، تلاش اسراییل برای حذف حماس را ناکام توصیف کرده است.

قطر: مذاکرات آتش بس در بن بست است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قطر: مذاکرات آتش بس در بن بست است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قطر: مذاکرات آتش بس در بن بست است"، کلیک کنید.