ما نیامده ایم که به یک کرسی و مقام برسیم و دیگران را تضعیف کنیم

ما نیامده ایم که به یک کرسی و مقام برسیم و دیگران را تضعیف کنیم

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه اگر سیاست با بد اخلاقی توام شد آنجاست که خودخواهی ها پیش می آید و قدرت طلبی به هر قیمتی پیش می آید، گفت: ما نیامده ایم که به یک کرسی و مقام برسیم و دیگران را تضعیف کنیم و کسی نباید چنین تصوری داشته باشد که هرچه فکر می کند درست است.

به گزارش انین به نقل از قوه قضاییه، همزمان با نوزدهمین شب از ماه رمضان، مراسم شب قدر در حرم امام خمینی (ره) با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رییس دستگاه قضا برگزار شد. 

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای طی سخنانی در این مراسم اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه رحمت واسعه الهی، استغفار و توبه، قرب به پروردگار متعال، مواسات با مردم، تقوا پیشه کردن، تسلط بر هوای نفس، مبارزه با ظالم، یاری کردن مظلوم، خالی کردن دل از غیر خدا و همه رذایل و پر کردن آن از فضایل و ارزش های الهی است؛ قلب ماه مبارک رمضان نیز «شب قدر» است. 

رییس قوه قضاییه بیان داشت: روزه گرفتن بر ما و پیشینیان ما واجب شد تا تقوای الهی را پیشه کنیم، دل های مان را از کینه، حقد و سایر زشتی ها بزداییم، رنگ خدایی به خود بگیریم، با یکدیگر صاف و صادق و همدل باشیم و با وجود اختلاف سلیقه ها و فکرها، یک زندگی مسالمت آمیز و توام با آرامش، صفا و صداقت را در کنار همدیگر داشته باشیم. 

محسنی اژه ای در ادامه، با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران، بر پایه تعالیم الهی پایه گذاری شده و امور را با مشارکت، حضور و اعتماد مردم به پیش می برد، گفت: ما در ماه مبارک رمضان با خدای خود عهد می بندیم که خون شهدا را پاس بداریم و از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که امام خمینی (ره) آن را بنا نهادند و رهبر معظم انقلاب آن را هدایت و رهبری می کنند، حفاظت و حراست کنیم؛ ما در ماه مبارک رمضان از خداوند متعال مسالت می کنیم که ما را از ولایت جدا نکند و به ما توان دهد که در این مسیر ثابت قدم بمانیم. 

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه همه افعال و اَعمال حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام از جمله سیاست، جهاد، رفتار با مردم و حکمرانی آن امام والامقام، همراه با رعایت اخلاق اسلامی و حُسن خلق بود، گفت: امام علی علیه السلام در مقابل دشمنان خود نیز اخلاق اسلامی را رعایت می کرد و امروز رعایت اخلاق اسلامی و حُسن خلق برای همه ما به خصوص کارگزاران نظام، لازم و بلکه الزم است. 

محسنی اژه ای تصریح کرد: امروز دشمنان و شیاطین برای ایجاد تفرقه، بدبینی، ناامیدی و یاس در میان مردم در حال تلاش هستند و در این شرایط ما باید بدانیم که رعایت اخلاق اسلامی و حُسن خلق، خنثی کننده این حربه ها و توطیه های دشمنان و شیاطین است.

محسنی اژه ای با بیان اینکه امروز شیاطین برای ایجاد تفرقه، اذهان را مشغول می کنند و روز به روز بر ذهنیت های منفی می دمند، گفت: در ماه مبارک رمضان نه تنها باید از مبطلات روزه پرهیز کنیم بلکه باید تمام اعضا و جوارح ما نیز روزه باشند و به ویژه زبان و گوش ما نیز روزه باشد و از سخنان لغو و شایعه پراکنی ها و تهمت زنی ها و توطیه چینی ها اجتناب و احتراز کنیم.

رییس قوه قضاییه در ادامه اظهار داشت: ما کارگزاران نظام مدیون مردم هستیم؛ مردمی که 45 سال است برای اسلام در همه صحنه ها حاضر هستند؛ امروز باید حکمرانی خوبی را برای این مردم عرضه داریم و تلاش کنیم که دنیا و آخرت آن ها را عزتمندانه تامین کنیم؛ ما موظفیم وسایل آسایش و آرامش و امنیت مردم را مهیا گردانیم؛ ما نسبت به معیشت مردم مسیول هستیم؛ امروز برخی از مردم در فشار و تنگنا هستند؛ این مردم، بحق انتظار دارند ظلم و فساد و تبعیض نباشد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: از همه مسیول تر خود من هستم؛ اگر هر مقدار کوتاهی کردم و نتوانستم حق شما مردم را استیفا کنم و حق مظلومین را از ظالمین بگیرم، در این شب عزیز در پیشگاه خداوند و شما مردم، عذرخواه هستم.

رییس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به اهمیت تحکیم هر چه بیشتر اتحاد و انسجام اسلامی و ملی، بیان داشت: نمی توان با تنگ نظری رفتار کرد؛ نمی شود کسی بخواهد فقط سلیقه خود را حاکم کند؛ اگر سیاست با بد اخلاقی توام شد آنجاست که خودخواهی ها پیش می آید و قدرت طلبی به هر قیمتی پیش می آید؛ ما نیامده ایم که به یک کرسی و مقام برسیم و دیگران را تضعیف کنیم؛ کسی نباید چنین تصوری داشته باشد که هرچه فکر می کند درست است. باید اتحاد و انسجام خود را حفظ و تقویت کنیم و اجازه ندهیم شیاطین و جواسیس در صفوف ما رخنه کنند؛ این امر مستلزم سعه صدر و همدلی و صبر در برابر مشکلات است.

پایان خبر انین

ما نیامده ایم که به یک کرسی و مقام برسیم و دیگران را تضعیف کنیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ما نیامده ایم که به یک کرسی و مقام برسیم و دیگران را تضعیف کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ما نیامده ایم که به یک کرسی و مقام برسیم و دیگران را تضعیف کنیم"، کلیک کنید.