مبلغ جرایم رانندگی افزایش یافته؟

در شرایطی که پیش تر و در برخی از خبرها اعلام شده بود که افزایش مبلغ جرایم راهنمایی و رانندگی از 25 فروردین ماه اجرایی خواهد شد، پیگیری های انین حاکی از آن است که تاکنون افزایش مبلغ جرایم به پلیس راهور ابلاغ نشده و همچنان رقم جریمه های رانندگی، همان مبالغ قبلی است.

مبلغ جرایم رانندگی افزایش یافته؟

آفتاب نیوز :

سردار سید تیمور حسینی درباره اینکه آیا مبلغ جرایم رانندگی از 25 فروردین ماه (امروز) افزایش پیدا کرده یا خیر، گفت: تاریخ اعلام شده به عنوان یک روز پیشنهادی مطرح شده بود، نه یک روز قطعی. در حال حاضر نیز همانطور که بار ها اعلام کردیم، در صورت ابلاغ موضوع افزایش رقم جرایم رانندگی از سوی دولت، پلیس راهور این آمادگی را دارد که بلافاصله ابلاغیه دولت را اجرا کند، اما تاکنون این موضوع به ما ابلاغ نشده و از این رو رقم جرایم رانندگی، فعلا همان رقم قبلی است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه پلیس به دنبال جریمه نیست، بلکه به دنبال بازدارندگی است، گفت: مردم باید بدانند که افزایش جریمه های تخلفات رانندگی تنها برای افرادی است که مرتکب تخلف شده اند، از این رو هزینه ای بر سبد خانوار تحمیل نمی شود. اگر کاربران ترافیکی و رانندگان رعایت قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند، مطمیناً مورد اعمال جریمه قرار نخواهند گرفت، در واقع اگر فردی تخلف نکند جریمه هم نخواهد شد.

رییس پلیس راهور فراجا درباره اینکه آیا جدول مبلغ جدید جرایم نیز منتشر شده یا خیر به انین گفت: تاکنون جدول جدید جرایم هنوز به پلیس ابلاغ نشده است، از این رو تا زمانی که این جدول ابلاغ نشده، رقمی هم منتشر نمی شود. اما به طور کلی می توان گفت که افزایش نرخ جریمه ها بر اساس نوع تخلف متفاوت خواهد بود. من بازهم تاکید می کنم که نگاه پلیس و دستگاه های متولی در این زمینه، نگاه بازدارندگی است و امیدوارم در سال 1403 در هر ماه پلیس گزارش دهد که میزان تخلفات و تصادفات کاهش یافته است. ما آمار ریزبه ریز تصادفات را در اختیار داریم و خب می دانیم که در بسیاری از آن ها تخلفات حادثه ساز مانند سرعت غیرمجاز و … سبب وقوع حوادث مرگبار شده است.

مبلغ جرایم رانندگی افزایش یافته؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مبلغ جرایم رانندگی افزایش یافته؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مبلغ جرایم رانندگی افزایش یافته؟"، کلیک کنید.