مدارس غیر دولتی برای تحقق عدالت آموزشی شهریه نگیرند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

مدارس غیر دولتی برای تحقق عدالت آموزشی شهریه نگیرند - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انین، سی و پنجمین نشست شورای راهبردی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با حضور احمد محمودزاده معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و دیگر اعضا در سالن جلسات شهید حججی این سازمان برگزار شد.

احمد محمودزاده با تبریک چهل وپنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران و شهدای دانش آموز و فرهنگی، گفت: کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی در مدارس غیردولتی، هییت امنایی و مناطق آزاد تجاری باید با تحلیل مناسب نمرات دانش آموزان تراز علمی و تحصیلی بهبود یابد.

معاون وزیر آموزش و پرورش یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی حاکمیت ارزش ها دانست و افزود: باید ارتقا شاخص ها در تمامی ابعاد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را برای دانش آموزان تحلیل کرد و این وظیفه ماست که در این زمینه برنامه ریزی داشته باشیم.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش، مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود را یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی خواند و افزود: نقش فرهنگیان به عنوان گروه های مرجع و پیشتاز در همه عرصه های انقلاب کاملاً روشن است و این نشان می دهد که جامعه فرهنگی کشور با مشارکت گسترده در انتخابات می تواند نقش راهبری برای دیگر گروه های جامعه داشته باشد.

محمودزاده با تاکید بر این که دستاوردهای نظام مقدس اسلامی باید برای دانش آموزان تبیین شود، تصریح کرد: حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی با تبیین راهبردی و جامع به دانش آموزان امروز و نسل آینده خواهد بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید به سمتی حرکت کنیم که عدالت آموزشی در همه جای کشور برقرار شود، اظهار داشت: مدارس غیر دولتی می توانند با ثبت نام بدون اخذ شهریه دانش آموزان مستعد در مناطق محروم و ایجاد فرصت آموزشی در این زمینه به دستگاه تعلیم و تربیت کشور کمک نمایند.

وی با اشاره به اینکه مطالبه اصلی وزارت آموزش و پرورش از موسسین مدارس غیردولتی کیفیت بخشی در حوزه های آموزشی و تربیتی است، گفت: ما نیز موظف هستیم مطابق با قانون و در چارچوب مقررات از آنها حمایت کنیم و مشکلات را مرتفع نماییم.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر همدلی و همفکری همه اعضا در جهت رشد و پیشرفت سازمان، خاطرنشان کرد: باید فعالیت هایمان به سمت و سوی کارهای تاثیر گذار و منجر به نتیجه باشد و از انجام برنامه هایی که نتایج ملموس و کاربردی در راستای پیشرفت دستگاه تعلیم و تربیت کشور ندارند خودداری کنیم.

وی منابع مالی مدارس، مدیر با انگیزه و معلم توانمند را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای کیفیت بخشی مدارس و ارتقا معدل تحصیلی دانش آموزان باید تدابیر مناسب آموزشی اتخاذ و امور با جدیت بیشتری پیگیری شود.

محمودزاده خواستار حضور پرشور و مشارکت حداکثری در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن شد و افزود: مردم شریف ایران همیشه با حضور خود در صحنه های اجتماعی و سیاسی نقش آفرینی کردند.

مدارس غیر دولتی برای تحقق عدالت آموزشی شهریه نگیرند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدارس غیر دولتی برای تحقق عدالت آموزشی شهریه نگیرند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدارس غیر دولتی برای تحقق عدالت آموزشی شهریه نگیرند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.