معارف الهی با زبان هنر برای کودکان بیان شود – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

معارف الهی با زبان هنر برای کودکان بیان شود - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار انین، حجت الاسلام مرتضی مطیعی شامگاه شنبه در خاتمه جشنواره ایران سربلند در سالن جلسات کانون پرورش فکری سمنان فطرت نونهالان و کودکان را پاک و تمیز دانست و ابراز کرد: ویژگی نونهالی فطرت پاکی است که آلودگی های دنیایی به آن ننشسته است.

او با بیان اینکه به مرور غبار و زنگار زندگی دنیا بر نهاد انسان نشسته و او را از فطرت الهی و آنچه خدا می خواهد، دور می سازد، افزود: مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فعالان فرهنگی، آموزش و پرورش و کسانی که با کودکان کار می کنند در هدایت این فطرت پاک نقش موثری دارند.

امام جمعه سمنان نقش والدین را نیز در بازگشت کودکان به فطرت توحیدی شان موثر و بی بدیل توصیف کرد و اعلام داشت: ما نیاز نیست چیز جدیدی به کودکانمان بدهیم کافی است فاصله آنها با فطرت توحیدی شان را کاهش دهیم.

مطیعی با بیان اینکه وظیفه همه ما این است که غبار را از فطرت کودکانمان کنار بزنیم، تاکید کرد: به عبارت دیگر باید بین بچه ها و خدا آشتی برقرار کنیم تا کودکانمان به سمت سعادت پیش بروند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به اینکه خداوند فرزندان مان را توحیدی خلق کرده و آن را در نهاد و فطرت شان برجای گذارده است، گفت: در کودکان باید معرفت را تقویت کنیم.

مطیعی با بیان اینکه خداوند کودکانمان را با معرفت به خویش آفریده است، تاکید کرد: ارتباط فطرت ما در کودکی از خداوند دور نبوده است.

او ضمن اشاره به شعری زیبا از مولانا با این مطلع که مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک، ادامه داد: همانطور که مولانا می گوید من ملک بودم و فردوس برین جایم بود، فطرت انسان با خدا گره ای آغازین دارد

امام جمعه سمنان با بیان اینکه قصه گویی و برنامه های فرهنگی و هنری از جمله برنامه های خوبی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بر آن تاکید دارند، گفت: باید با زبان هنر معارف را برای کودکان بیان کرد.

مطیعی، قصه گویی را هنر والایی دانست و تاکید کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از این هنر برای ارتباط گیری با کودکان بیشتر بهره برداری کند.

معارف الهی با زبان هنر برای کودکان بیان شود – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معارف الهی با زبان هنر برای کودکان بیان شود – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معارف الهی با زبان هنر برای کودکان بیان شود – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.