منیر شفیق: یقینا در جنگ غزه پیروز خواهیم شد

منیر شفیق: یقینا در جنگ غزه پیروز خواهیم شد

متفکر و سیاستمدار فلسطینی با بیان این که امروز مقاومت شکل جدیدی به خود گرفته است، گفت: علیرغم جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه اما نیروهای مقاومت و حامیان آن همچنان در برابر این رژیم با قدرت ادامه می دهند.

به گزارش انین، منیر شفیق متفکر  فلسطینی طی سخنانی در دومین همایش بین المللی از ننگ نکبت تا امروز مقاومت؛ با محوریت طوفان الاقصی، گفت: انگلیس و فرانسه با زور از ابتدا بر فلسطین و سایر کشورهای عربی استیلا پیدا کردند، پروژه آنها چه بود؟ اینکه یهودیان را از تمام دنیا جمع کنند، فلسطینیان در آن دوران اگر یک پوکه هم داشتند محکوم به اعدام بودند. 54 درصد کشور فلسطین به یهودی ها اختصاص پیدا می کرد و آن روز تعداد فلسطینیان 2 میلیون و پانصد هزار نفر بود.

وی تصریح کرد: در آن ایام عمده کشورهای عربی با سیاست بریتانیا  همراهی کرده و از این رویکرد حمایت می کردند.  بیش از 70 درصد از خاک فلسطین به تسلط یهودیان درآمد و 900 هزار نفر از مردم فلسطین را وادار به هجرت از کشورشان کردند و برای همین روز تاسیس رژیم صهیونسیتی را روز نکبت می نامند.

متفکر و سیاستمدار فلسطینی همچنین بیان کرد: از آن روز به بعد آمریکا و انگلیس، رژیم صهیونیستی را تا دندان مسلح کردند تا بر کشورهای عربی مسلط شوند و همین باعث شد تا سطح وسیعی از سرزمین فلسطین را اشغال کنند، اما امروز دیگر مقاومت شکل جدیدی به خود گرفته است.

شفیق اظهار داشت: اما ببینیم تفاوت قبل و بعد از هفت اکتبر چه بود، تفاوت اینجاست که مقاومت فلسطین ضربات سنگینی را بر رژیم صهیونیستی وارد کرده است. خسارت های بسیار زیادی در این مدت توسط رژیم صهیونیستی بر مردم بی گناه و شهروندان عادی وارد شده است. اما علی رغم جنایات زیاد رژیم صهیونیستی در این مدت علیه مردم غزه ما شاهدیم که نیروهای مقاومت فلسطین و حامیانی در یمن، لبنان، سوریه و عراق و اخیرا هم از سوی ایران با عملیات صورت گرفته در وعده صادق که به پشتوانه آنها همچنان در برابر رژیم صهیونیستی با قدرت ادامه می دهند.

منیر شفیق خاطرنشان کرد: یقینا در این جنگ پیروز خواهیم بود و این پیروزی برای یمن، سوریه، عراق و ایران خواهد بود. 

پایان خبر انین

منیر شفیق: یقینا در جنگ غزه پیروز خواهیم شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "منیر شفیق: یقینا در جنگ غزه پیروز خواهیم شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "منیر شفیق: یقینا در جنگ غزه پیروز خواهیم شد"، کلیک کنید.