موفقیت در امتحان نهایی با 5 راهکار موثر – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری انین، این دسته از دانش آموزان، با اعتماد به نفس و تسلطی بالا در امتحان نهایی شرکت کرده و به راحتی نمرات بالایی را کسب می کنند. اگر شما هم قصد موفقیت در امتحان نهایی را دارید، باید این موارد را در خود پرورش داده و استرس و نگرانی خود را مدیریت کنید.

خبر خوب این است که می توانید با استفاده از راهکارهایی ساده اما جادویی، دانش آموزی موفق باشید. اما چرا راهکارهای جادویی؟ چون این روش ها به بسیاری از افراد کمک کرده تا بهترین نمرات امتحان نهایی را کسب کنند و به موفقیت برسند؛ راهکارهایی مثل برنامه ریزی به روش GTD، استفاده از بسته معلم خصوصی یا کلی تکنیک دیگر که در کنار هم، راز موفقیت در امتحان نهایی را شکل می دهند.

پس همراه ما باشید تا بفهمیم باید چگونه در امتحان نهایی موفق شویم و درخشان ترین نمرات را در کارنامه خود ببینیم.

چگونه در امتحان نهایی 20 بگیریم؟

گرفتن نمره 20 در امتحان نهایی، یکی از خواسته های قلبی همه دانش آموزان سال نهم تا دوازدهم است. هرچه آن ها به این هدف نزدیک تر شوند، شانس خود را برای قبولی در مدارس تیزهوشان و دانشگاه های رده اول کشور بالا می برند.

برای این که بتوانید در مواجه با سوالات امتحان نهایی بهترین عملکرد را داشته باشید، باید از یک سری راهکارهای اصولی استفاده کنید. این راهکارها، راهکارهایی ساده ولی قدرتمند هستند.

متاسفانه به دلیل سادگی این راهکارها، ممکن است خیلی از دانش آموزان به آن ها توجهی نکنند؛ برای مثال، تا حالا از فلش کارت ها یا تکنیک ابینگهاوس استفاده کرده اید؟ این راهکارها جزو کاربردی ترین تکنیک ها برای موفقیت در امتحان نهایی هستند که در این مقاله آن ها را یاد می گیرید؛ بنابراین اگر می خواهید معدل بالا در امتحان نهایی کسب کنید، این قسمت را با دقت مطالعه کنید.

موفقیت در امتحان نهایی با 5 راهکار موثر

1- داشتن برنامه ریزی برای مطالعه

داشتن یک برنامه ریزی اصولی برای مطالعه دروس، مهم ترین قدمی است که باید برای موفقیت در امتحان نهایی بردارید. لازم است بدانید 20 شدن در امتحان نهایی، نیازمند داشتن هدفی شفاف و برنامه ای ساختارمند است.

یکی از بهترین روش های برنامه ریزی، روش GTD است. این سبک از برنامه ریزی با تمرکز بر عملگرایی، هدف بسیاری از دانش آموزان، یعنی کسب معدل بالا در امتحان نهایی را محقق می کند. بر اساس این روش، شما باید وظایف خود را به صورت دقیق ثبت کرده، آن ها را دسته بندی کنید و هریک را بر اساس اولویت، انجام دهید.

2- مرور منظم

برای این که مطالب را به خوبی یاد بگیرید و بتوانید خود را برای موفقیت در امتحان نهایی آماده کنید، باید درس ها را بارها و بارها مرور کنید. یکی از روش هایی که به شما در مرور منظم دروس کمک زیادی می کند، تکنیک ابینگهاوس است.

در این روش، شما باید بازه های زمانی کوتاهی را برای مرور یک مطلب در نظر بگیرید و به صورت مکرر، مباحث را مرور کنید تا در حافظه بلند مدت شما تثبیت شود.

اما آیا باید بارها کل متن درس را بخوانیم تا آن را یاد بگیریم؟ اگر به این شکل مطالعه کنیم که زمان کم می آوریم!
اینجاست که راهکار جادویی بعدی به کمک تان می آید؛ یعنی خلاصه برداری!

3- هنر خلاصه برداری

بله درست است؛ مهارت خلاصه نویسی، یک هنر است که به شما برای موفقیت در امتحان نهایی کمک می کند. خلاصه برداری به شما این امکان را می دهد که به کلیدی ترین نکات درسی به سرعت دسترسی داشته باشید و بتوانید با صرف زمان کمتر، مطالب را مجدداً مرور کنید.

یکی از بهترین تکنیک های خلاصه برداری، استفاده از فلش کارت ها است. برای ساخت فلش کارت ها، باید قطعاتی کوچک از کاغذ یا مقوا را آماده کنید و نکات کلیدی و مطالب مهم هر درس را بر روی آن یادداشت کنید. هر کارت باید یک سوال و یک پاسخ در پشت کارت را شامل شود. شما سوال را خوانده، پاسخ می دهید و بعد درستی آن را از پشت کارت چک می کنید.

4- حل تمرینات و نمونه سوالات مختلف

اگر به دنبال 20 گرفتن در امتحان نهایی باشید و فقط کتاب های درسی را مطالعه کنید، متاسفانه شاید به نتیجه ای که می خواهید نرسید. اگر قصدتان برای موفقیت در امتحان نهایی جدی است، باید خود را به صورت صد درصدی آماده کنید.

برای این کار، باید انواع نمونه سوالات امتحان نهایی سال های قبل را مرور و حل کنید تا بتوانید با ذهنیت طراحان سوال بیشتر آشنا شده و در کنار آن به راحتی بر استرس امتحان نهایی غلبه کنید.

5- استفاده از یک منبع آموزشی جامع و کامل

مهمترین اشتباه دانش آموزان، استفاده از منابع مختلف کمک آموزشی است. این کار نه تنها فایده ای ندارد، بلکه شما را به شدت سردرگم می کند. برای این که مطالب را عمیق تر یاد بگیرید، لازم است از یک منبع آموزشی جامع استفاده کنید که شما را نسبت به باقی منابع بی نیاز می کند. بسته معلم خصوصی پرش، پکیجی کامل از این خدمات است که به شما لذت موفقیت در امتحان نهایی را هدیه می دهد.

این منبع باید توسط اساتید باتجربه گردآوری شده باشد تا تکنیک حل انواع سوالات امتحانی را به شما بیاموزد و در کنار کتاب های کمک درسی، ویدیوهای آموزشی با کیفیتی را در اختیارتان قرار دهد.

اهمیت موفقیت در امتحان نهایی

امتحان نهایی اهمیت خیلی بالایی در مسیر موفقیت تحصیلی شما دارد؛ موفقیت در امتحان نهایی به شما کمک می کند تا در آزمون های مهم مانند آزمون تیزهوشان یا کنکور بهترین عملکرد را داشته باشید و بتوانید رویاهای تحصیلی خود را محقق کنید.

موفقیت در امتحان نهایی با 5 راهکار موثر

به دلیل اهمیت بالای دروس سال های نهم تا دوازدهم، دانش آموزان باید با تمرین بسیار، مطالب را به صورت مفهومی بیاموزند. تجربه ثابت کرده که یادگیری از طریق تصویر نسبت به یادگیری از طریق متن، به مراتب تاثیرگذارتر است؛ به همین خاطر استفاده از فیلم آموزشی نهم و دیگر پایه ها به دانش آموزان کمک می کند که برای کسب معدل بالا در امتحان نهایی، به صورت کامل آماده شوند.

یادتان باشد که استفاده از فیلم های آموزشی، به شما امکان تکرار مداوم و یادگیری عمیق تر مطالب سخت و چالشی را می دهد که نتیجه آن، موفقیت در امتحان نهایی و کسب معدل بالا است.

در این مقاله سعی کردیم بهترین تکنیک های ممکن را برای موفقیت در امتحان نهایی به شما معرفی کنیم؛ اما در نهایت نتیجه نهایی را شما رقم می زنید.

پس حتماً از این روش ها استفاده کنید و برای رویای خود بجنگید. این را بدانید که تمام سختی هایی که برای یادگیری و رشد تجربه می کنید، بعد از دیدن معدل تان تبدیل به لذتی وصف ناپذیر می شود.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری انین در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

موفقیت در امتحان نهایی با 5 راهکار موثر – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موفقیت در امتحان نهایی با 5 راهکار موثر – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موفقیت در امتحان نهایی با 5 راهکار موثر – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.