مکرون: اعزام نیرو به اوکراین را منتفی نمی دانم

مکرون: اعزام نیرو به اوکراین را منتفی نمی دانم

به گزارش انین، خبرگزاری فرانسه در خبری فوری به نقل از مکرون تصریح کرد که چنانچه روسیه موفق به شکستن خطوط نبرد در اوکراین شود و درصورت درخواست «کی یف» وی مساله اعزام نیرو به اوکراین را که به امری مشروع بدل می کند، منتفی نمی داند و آنرا رد نمی کند.

بنابراین گزارش رییس جمهوری فرانسه که در این زمینه با هفته نامه انگلیسی اکونومیست مصاحبه می کرد به صراحت گفت: من هیچ چیزی را (در جنگ اوکراین) دور از نظر نمی گیرم، چراکه با فردی مواجه ایم که وی هیچ چیزی را منتفی و دور از نظر نمی گیرد.

به گزارش ایرنا، درحالی مکرون نسبت قصد خود مبنی بر اعزام قوا به اوکراین سخن می راند که وی 9 اردیبهشت ماه 1403 طی سخنانی از آمادگی کشور خود برای گفت وگو با دیگر کشورهای اروپایی درباره استفاده از سلاح هسته ای علیه روسیه خبر داد.

مکرون طی مصاحبه ای گفت که شخصاً علاقه مند مطرح کردن موضوع استفاده از سلاح های دوربرد، هسته ای و سامانه های دفاع موشکی با آن کشورهای اروپایی هست که سلاح های هسته ای آمریکا را در کشورهای خود مستقر کرده اند.

وی گفته بود: فرانسه موضع خود را حفظ خواهد کرد اما آماده است تا در دفاع از خاک اروپا بیشتر مشارکت کند. فرانسه که حدود 300 کلاهک هسته ای دارد، تنها قدرت هسته ای اتحادیه اروپا است.

رییس جمهوری فرانسه در هفته های اخیر موضع شدیدتری را علیه روسیه اتخاذ کرده است و این اولین بار نیست که استفاده از سلاح های هسته ای فرانسه را برای دفاع اتحادیه اروپا پیشنهاد می کند. مکرون اولین بار در سال 2020 به این اقدام احتمالی اشاره کرده بود.

اظهارات مکرون موید انتقاد هشدار آمیز «ویکتور مدودچوگ» (Viktor Medvedchuk) رهبر اپوزوسیون «جنبش اوکراین دیگر» (OKM) از جنگ اوکراین است که گفت: آمریکا به دنبال آن است تا کشورهای منطقه بالتیک، لهستان، آلمان و فرانسه را به آتش این جنگ بیفکند.

310310

مکرون: اعزام نیرو به اوکراین را منتفی نمی دانم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مکرون: اعزام نیرو به اوکراین را منتفی نمی دانم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مکرون: اعزام نیرو به اوکراین را منتفی نمی دانم"، کلیک کنید.