نخستین مدال برفی تاریخ والیبال ایران / برفی بازان نقره ای شدند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

نخستین مدال برفی تاریخ والیبال ایران / برفی بازان نقره ای شدند - خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری انین، نخستین دوره مسابقات والیبال برفی قهرمانی آسیا در چین آغاز شد که این مسابقات قسمتی از چندگانه پروژه کمربند جاده ابریشم فدراسیون جهانی است که چندی پیش کیاتیپون دبیر کل کنفدراسیون والیبال آسیا با ارسال نامه ای از کشورهای آسیایی دعوت کرد تا در نخستین تورنمنت آسیایی والیبال برفی شرکت کنند. این رقابت ها با حضور تیم های ایران، فرانسه، چین یک، چین دو و چین سه از یکم فروردین ماه در شهر ارومچی کشور چین آغاز شد و امروز (یکشنبه پنجم فروردین) با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. تیم فرانسه که با وایلد کرات در این رقابت ها شرکت کرد به عنوان قهرمان معرفی شد.

برفی بازان والیبال کشورمان در مرحله گروهی این رقابت ها به ترتیب تیم های فرانسه، چین سه، چین دو و چین یک را از پیش رو برداشتند و در نیمه نهایی با شکست چین دو راهی فینال شدند. در دیدار نهایی آرمین کمی، سعید صیامی، الیار محرم زاده و مهدی علیزاده بازیکنان تیم ملی والیبال برفی ایران با هدایت روح الله صالحی نژاد به مصاف فرانسه رفتند و با نتیجه دو بر صفرمغلوب حریف شدند تا به نخستین مدال بین المللی برفی در تاریخ والیبال دست یابند.

در این مسابقه ایران با امتیازات 10 بر 15 و 14 بر 16 مغلوب فرانسه که با وایلد کارت در این رقابت ها حضور داشت، شد و با دریافت مدال نقره از این رقابت ها خداحافظی کرد.

رده بندی نهایی تیم های برتر در نخستین مسابقات والیبال برفی مردان آسیا به شرح زیر است:

فرانسه
ایران
چین یک
چین دو

نخستین مدال برفی تاریخ والیبال ایران / برفی بازان نقره ای شدند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین مدال برفی تاریخ والیبال ایران / برفی بازان نقره ای شدند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین مدال برفی تاریخ والیبال ایران / برفی بازان نقره ای شدند – خبرگزاری انین | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.