نسبت به خطر گسترش درگیری میان ایران و آمریکا هشدار می دهیم

نسبت به خطر گسترش درگیری میان ایران و آمریکا هشدار می دهیم

اسراییل به دنبال به دست آوردن سرزمین های بیشتری است نه امنیت

آفتاب نیوز :

بخش عربی خبرگزاری «آناتولی» ترکیه (AA) شامگاه روز (یک شنبه) در پایگاه اینترنتی خود نوشت که «هاکان فیدان»، وزیر امور خارجه این کشور، ضمن اعلام این که «وضعیت خوب نیست»، نسبت به خطر گسترش درگیری منطقه ای میان ایران و آمریکا هشدار داده و لزوم جلوگیری از آن را مورد تاکید قرار داد.

فیدان ضمن تاکید بر این که رژیم صهیونیستی به دنبال امنیت نیست بلکه برای به دست آوردن سرزمین های بیشتری تلاش می کند، خاطر نشان ساخت که این رژیم روزی «در امان خواهد بود» که فلسطینیان نیز کشور مستقل خود را داشته باشند.

وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه با شبکه خبری «A Haber» این کشور همچنین تاکید کرد که اگر راه حل دو کشوری یعنی تشکیل کشور مستقل فلسطین در کنار رژیم صهیونیستی اجرا نشود، جنگ دیگری در نوار غزه روی خواهد داد.

فیدان ضمن تاکید بر این که آنکارا به تفاهم با قاهره در مورد منطقه شرق دریای مدیترانه اهمیت می دهد، از وجود تفاهم هایی با مصر در رابطه با صادرات هواپیما های بدون سرنشین ساخت ترکیه به این کشور نیز خبر داد.

وزیر امور خارجه ترکیه در این مصاحبه و در پاسخ به پرسشی در مورد سفر «ولادیمیر پوتین»، رییس جمهوری روسیه به کشورش در اواسط هفته آینده نیز اظهار داشت: سفر پوتین از قبل برنامه ریزی شده بود و طی آن نیز، موضوع های گاز و انرژی و مسایل مربوط به امنیت به ویژه سوریه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

بنا بر گزارش شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، فیدان ضمن اعلام این که پرونده گاز و همکاری در حوزه انرژی در راس مسایل مورد بررسی در دیدار پوتین با «رجب طیب اردوغان»، رییس جمهوری ترکیه خواهد بود، عنوان کرد: البته که ساخت نیروگاه هسته ای آق قویو (در استان ساحلی مرسین در جنوب ترکیه) نیز یک پروژه دو جانبه بزرگ است.

وزیر امور خارجه ترکیه ضمن تاکید بر این که اردوغان و پوتین همچنین درباره قرارداد صادرات غلات از طریق دریای سیاه گفتگو خواهند کرد، در پاسخ به پرسشی در رابطه با بررسی وضعیت نوار غزه نیز تصریح کرد: رییس جمهوری ما این موضوع را همواره در دستور کار قرار می دهد و البته وضعیت غزه نیز بررسی خواهد شد.

نسبت به خطر گسترش درگیری میان ایران و آمریکا هشدار می دهیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نسبت به خطر گسترش درگیری میان ایران و آمریکا هشدار می دهیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نسبت به خطر گسترش درگیری میان ایران و آمریکا هشدار می دهیم"، کلیک کنید.