هاآرتص: نتانیاهو احمق، ضعیف، دروغگو، ترسو و ناتوان است

هاآرتص: نتانیاهو احمق، ضعیف، دروغگو، ترسو و ناتوان است

به گزارش انین روزنامه عبری زبان «هاآرتص» امروز شنبه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم را «احمق» خواند و نوشت، این صفت علاوه بر دیگر صفات او به عنوان فردی ضعیف، دروغگو، ترسو، وحشت زده، خودخواه و فردی ناتوان در تصمیم گیری است.

هاآرتص نوشت، نتانیاهو نمی فهمد بدون راه حل سیاسی برای این درگیری، «اسراییل» محکوم به حملاتی است که می تواند به شکل بسیار بدی پایان یابد.

این روزنامه عبری زبان نوشت: نتانیاهو تا حدی از واقعیت دور است که تنها کمی قبل از هفتم اکتبر 2023 گفته بود که شرایط بین المللی «اسراییل» عالی است و ما بدون حل مساله فلسطین، در آستانه برقراری صلح با بیشتر کشورهای عربی از جمله عربستان هستیم.

به نقل از انین این رسانه در ادامه نیز نوشت: اوج نادانی نتانیاهو در این است که او باور دارد می تواند حماس را با پول بخرد بدون اینکه بداند حماس سازمانی اسلامی است که می خواهد اسراییل را نابود کند، فرض کنید اگر حزب الله هم در هفت اکتبر حمله کرده بود، چه اتفاقی رخ می داد؟ آن وقت نتانیاهو همانند آنچه در مرزها با غزه رخ داد، از شمال هرگز دفاع نمی کرد، البته ما هنوز درباره اینکه اگر ایران، یمن، سوریه و عراق به یکباره به حملات هفتم اکتبر ملحق شوند، صحبت نکرده ایم.

هاآرتص همچنین نوشت: نتانیاهو چند سال قبل گفته بود که اسراییل «یک قدرت بزرگ منطقه ای» است اما چند روز پس از آغاز جنگ از آمریکا درخواست کرد ناوهای هواپیمابر را به منطقه منتقل کند و درخواست سلاح و مهمات و گلوله کرد. آیا می توانید تصور کنید اگر رییس جمهور آمریکا این درخواست را رد می کرد، چه اتفاقی می افتاد؟

این روزنامه عبری زبان در ادامه نیز تاکید کرد: نتانیاهو به جای جنگی برق آسا در نوار غزه، جنگ را احمقانه مدیریت می کند، جنگ شش ماه ادامه پیدا کرد و اسراییل در حال کشاندن آن به سوی شکستی استراتژیک مقابل سازمانی کوچک است، در حالی که کاملا آگاه است هر چقدر زمان بیشتری بگذرد، نارضایتی بین المللی علیه اسراییل افزایش می یابد.

هاآرتص در پایان نوشت: نتانیاهو به جای اینکه «اسراییل» را به سوی یک پیروزی حتمی هدایت کند، این روزها آن را به سوی شکستی قطعی می برد، او در تحقق تمامی اهداف جنگ ناکام مانده و نه حماس را نابود کرده و نه گروگان ها (اسرای صهیونیست) را از نوار غزه بازگردانده است.

311311

هاآرتص: نتانیاهو احمق، ضعیف، دروغگو، ترسو و ناتوان است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هاآرتص: نتانیاهو احمق، ضعیف، دروغگو، ترسو و ناتوان است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هاآرتص: نتانیاهو احمق، ضعیف، دروغگو، ترسو و ناتوان است"، کلیک کنید.