هشدار وزیر فرهنگ لبنان نسبت به تجاوز رژیم صهیونیستی به کشورش

هشدار وزیر فرهنگ لبنان نسبت به تجاوز رژیم صهیونیستی به کشورش

وزیر فرهنگ دولت موقت لبنان نسبت به احتمال حمله رژیم صهیونیستی به لبنان در صورتی که جلوی این رژیم در غزه گرفته نشود، هشدار داد.

به گزارش انین، «محمد وسام المرتضی»، وزیر فرهنگ دولت موقت لبنان به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، استانداردهای دوگانه ای که غربی ها در ارزیابی خود درباره جنگ های جهان اعمال می کنند و انفعال و عدم برخورد آنها در قبال عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در نوار غزه ممکن است این رژیم را برای حمله به لبنان تشویق کند.

المرتضی خاطرنشان کرد: «اتفاقات نوار غزه فاجعه هستند…این جنگ استانداردهای دوگانه سازمان های بین المللی و غرب را بر ملا کرد، در حالی که مشخص شد غرب بی اندازه از ایده تمدن به دور است… فلسطین حالا دارد به خاطر همه کشورهای منطقه رنج می کشد و چنانچه ما دست به اقدامی نزنیم غزه تنها شروع (تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی) خواهد بود. ارتش اسراییل به اجرای برنامه خود ادامه خواهد داد و به لبنان خواهد آمد.»

این وزیر همچنین خاطرنشان کرد لبنان «سرزمین خود را به دشمن تسلیم نخواهد کرد.» او با اشاره به اینکه حزب الله لبنان از اکتبر 2023 تا کنون دست به حملاتی علیه ارتش رژیم صهیونیستی زده گفت مقاومت لبنان به حمایت از نوار غزه ادامه خواهد داد.

المرتضی تاکید کرد: نتیجه مذاکرات میان اسراییل و حماس بر سر آتش بس وابسته به دستورات ایالات متحده آمریکا است.

او بیان داشت: «تصمیم گیری در این زمینه بر عهده آمریکا است نه اسراییل. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل در یک وضعیت بحرانی قرار دارد، اما او فهمیده که دستور کار آمریکا بر ضرورت ادامه دادن به جنگ استوار است.»

حماس در هفتم اکتبر 2023 عملیات بزرگ طوفان الاقصی را علیه مواضع رژیم صهیونیستی از غزه به اجرا گذاشت که به هلاکت 1200 صهیونیست و به اسارت گرفتن 240 صهیونیست دیگر منجر شد. در پی این عملیات، ارتش این رژیم دست به محاصره کامل و عملیات از هوا، دریا و زمین علیه نوار غزه زده که طبق اعلام مقام های وزارت بهداشت غزه تا کنون به شهادت نزدیک به 34000 فلسطینی منجر شده است.

پایان خبر انین

هشدار وزیر فرهنگ لبنان نسبت به تجاوز رژیم صهیونیستی به کشورش

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار وزیر فرهنگ لبنان نسبت به تجاوز رژیم صهیونیستی به کشورش" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار وزیر فرهنگ لبنان نسبت به تجاوز رژیم صهیونیستی به کشورش"، کلیک کنید.