هشدار پلیس راهور به پیمانکاران عمرانی در معابر/ وقوع 55 درصد تصادفات فوتی پایتخت در شب

هشدار پلیس راهور به پیمانکاران عمرانی در معابر/ وقوع 55 درصد تصادفات فوتی پایتخت در شب

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ به پیمانکاران هشدار داد که در مناطق عمرانی از چراغ های پرنور و شبرنگ استفاده کنند تا در شب ها نیز قابل رویت باشند و از وقوع تصادفات جلوگیری کنند.

سرهنگ رابعه جوانبخت در گفت وگو با انین در تحلیل تصادفات رانندگی رخ داده در پایتخت در فروردین ماه امسال گفت: با بررسی تصادفات فروردین ماه سال جاری متوجه شدیم که 55 درصد از تصادفات فوتی فقط در شب و در ساعات تاریکی هوا اتفاق افتاده است. همچنین 34 درصد از این تصادفات در ساعت خطرناک یعنی از ساعت 24 تا 4 صبح رخ داده است. در این ساعات رانندگان خسته و خواب آلود هستند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد :همچنین در بررسی ها مشخص شد که 40 درصد همین تصادفات، به علت عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه بوده است. علت این امر نیز، سرعت بالای خودروها بوده است که متاسفانه این تصادفات در موارد متعددی منجر به مرگ نیز شده است. علت تاکید پلیس بر رعایت سرعت مطمینه و مجاز نیز همین مسیله است زیرا وقتی سرعت از حدمجاز بالاتر برود؛ راننده دیگر کنترلی روی خودروی خود نخواهد داشت. 

وی افزود: اکثر مواقع، سرعت رانندگان در بزرگراه ها به شدت بالا می رود و به همین دلیل 64 درصد از تصادفات فوتی فقط در بزرگراه های شهر تهران رخ داده است.

سه تصادف شدید در پایتخت به خاطر خواب آلودگی راننده و سرعت غیرمجاز 

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در تشریح چند تصادف شدید رخ داده در پایتخت طی روزهای اخیر نیز گفت: روز گذشته تصادفی در بزرگراه شهید زین الدین رخ داد. در این تصادف اتوبوسی از پشت با یک خودروی شاهین برخورد کرد. سرنشینان این خودرو یک کودک یک ساله به همراه پدر و مادرش بودند که این کودک دچار شکستگی پا شد و خوشبختانه آسیب جدی ندید. علت این حادثه خواب آلودگی راننده اتوبوس بود در همین راستا نیز به رانندگان هشدار می دهم که حتما پس از استراحت و خواب کافی پشت فرمان بنشینند.

وی در تشریح تصادف دیگری که در بزرگراه شیخ فضل الله نوری رخ داد، گفت: در خیابان چوب تراش، ساعت 2:15 بامداد روز گذشته در شرایطی که هوا بارانی و زمین لغزنده بود، یک خودروی سواری پژو به علت سرعت بالا و عدم کنترل وسیل نقلیه توسط راننده، واژگون شد. سرنشینان این خودرو یک مرد 34 ساله و یک زن 30 ساله بودند. سرنشین خانم به علت نبستن کمربند ایمنی، هنگام برخورد از شیشه خودرو به بیرون پرتاپ شده و سرش با جدول برخورد کرد. متاسفانه این خانم لحظاتی بعد جان خود را از دست داد. همچنین راننده نیز به شدت از ناحیه سر آسیب دیده و به بیمارستان منتقل شد.

جوانبخت به جوانان هشدار داد که شادی تجربه یک لحظه سرعت، به پشیمانی یک عمر نمی ارزد و از آنها خواست سرعت مجاز در هر معبر را رعایت کنند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ درباره سومین تصادف نیز اظهارکرد: ساعت 12 شب گذشته در بلوار کاوه، یک موتورسیکلت به عقب یک کامیون برخورد برخورد کرد و موتورسیکلت سوار به علت شدت جراحات در دم فوت کرد. دیگر سرنشین موتورسیکلت نیز در بیمارستان است و هنوز شرایط مساعدی ندارد. 

وی افزود: در بررسی این تصادفات مشخص شد رانندگان هیچ واکنشی در هنگام تصادف نداشته اند. به این معنا که نه ترمزی گرفته اند و نه مسیر خودرو یا موتورسیکلت را تغییر داده اند که این مسایل نشان از عدم توجه رانندگان به جلو به علت خواب آلودگی بوده است.

استفاده از چراغ پرنور و شبرنگ برای مناطق عمرانی الزامی است 

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی و همچنین تعمیراتی که در سطح معابر انجام می شود، گفت: متاسفانه در هفته های گذشته تعداد تصادف در مناطقی که عملیات عمرانی در حال انجام است؛ زیاد بود.

جوانخبت با اشاره به ماده 211 و  212 آیین نامه راهنمایی و رانندگی متذکر شد: هرفردی که بخواهد در معابر عملیات عمرانی انجام دهد و معبر را مسدود کند؛ باید قوانین را رعایت کند و به شکلی کاملا واضح این نقاط را مشخص کند. در حال حاضر ما شاهد هستیم که افراد با قرار دادن دو بشکه در اطراف این مناطق به تصور خودشان این مناطق را مشخص کرده اند؛ در صورتیکه این بشکه ها در شب دیده نمی شوند و باعث تصادفات بسیاری می شوند. 

وی خطاب به پیمانکاران هشدار داد: چراغ پرنور و شبرنگ از فاصله 150 متری باید طبق دستورالعمل چیده شود. در واقع تجهیزات ایمنی مناسب باید در این مناطق استفاده شود تا رانندگان در هر شرایطی بتوانند این مناطق را دیده و تشخیص دهند.

پایان خبر انین 

هشدار پلیس راهور به پیمانکاران عمرانی در معابر/ وقوع 55 درصد تصادفات فوتی پایتخت در شب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار پلیس راهور به پیمانکاران عمرانی در معابر/ وقوع 55 درصد تصادفات فوتی پایتخت در شب" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار پلیس راهور به پیمانکاران عمرانی در معابر/ وقوع 55 درصد تصادفات فوتی پایتخت در شب"، کلیک کنید.