هواشناسی 1403/01/15؛ سامانه بارشی شنبه وارد کشور می شود

هواشناسی 1403/01/15؛ سامانه بارشی شنبه وارد کشور می شود

آفتاب نیوز :

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز به ویژه در ساعات بعدازظهر در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس، ارتفاعات استان کرمان، جنوب یزد، شرق لرستان و جنوب استان مرکزی افزایش ابر رگبار و رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

پنجشنبه این وضعیت در ارتفاعات استان کرمان، ارتفاعات شمال شرق فارس، برخی مناطق در جنوب یزد و برخی مناطق شرقی سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد. جمعه و شنبه آسمان در اکثر مناطق کشور صاف تا کمی ابری است.

از اواخر روز شنبه به تدریج سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می شود که به تدریج در مناطقی از شمال غرب کشور و نیمه غربی سواحل دریای خزر افزایش ابر و رگبار پراکنده روی می دهد.

یکشنبه هفته آینده با نفوذ این سامانه در نوار غربی کشور شمال غرب دامنه های البرز و سواحل دریای خزر بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود. از امروز تا اواخر روز جمعه شرق خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: پیش از ظهر پنج شنبه 1403/01/16

زمان پایان: جمعه 1403/01/17

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد در محدوده 24 تا 30 نات و افزایش بیشنیه ارتفاع امواج بیش از 1.5 متر (با تاکید ویژه بر مناطق ساحلی و دور از ساحل استان گلستان)

منطقه اثر:

پنجشنبه 1403/01/16 و جمعه 1403/01/17: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های گیلان، مازندران و گلستان در نواحی شرقی و مرکزی دریای خزر

اثر مخاطره: خطر غرق شدن قایق های سبک و تفریحی، آسیب به قفس ها و تور های صیادی، احتمال غرق شدن شناور های صیادی و اختلال در تردد شناور های نیمه سنگین، احتمال خسارت به تاسیسات دریایی و ساحلی و اختلال در فعالیت های بندری.

توصیه: منع فعالیت های تفریحی و شنا، منع تردد قایق ها و شناور های سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در فعالیت های دریایی در مناطق فراساحل، در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت در خصوص فعالیت های دریایی.

هواشناسی 1403/01/15؛ سامانه بارشی شنبه وارد کشور می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 1403/01/15؛ سامانه بارشی شنبه وارد کشور می شود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 1403/01/15؛ سامانه بارشی شنبه وارد کشور می شود"، کلیک کنید.